Stolní tenis v Dobrém, to je hlavně práce s mládeží a tři ženská družstva. V těchto vodách se Sportovní klub Dobré má čím chlubit a také to pravidelně dělá. Ale kromě toho se na okraji zájmu pohybuje také v nejvyšší okresní soutěži družstvo mužů.

V letošní sezóně se SK Dobré pokusil zavést systém turnajů pro dospělé, primárně zaměřený na hráče působící v regionu. Projekt nazvaný „Grand Prix Dobré“ má za cíl umožnit hráčům z různých úrovní regionálních soutěží poměřit navzájem síly v prostředí splňujícím extraligové parametry. Turnaje jsou otevřené pro hráče z Rychnovska i okolí a nabízejí možnost utkání mezi soupeři, kteří by se jinde nepotkali vzhledem k týmovému charakteru regionálních přeborů všech tříd.

Zda se myšlenka turnajů ujme, se bude hodnotit až po sezóně, v její polovině vše vypadá nadějně. Seriál má za sebou tři kola ze šesti, počet účastníků stoupá z počátečních osmi na posledních jedenadvacet. Mezi hráči panuje skvělá přátelská atmosféra, která ale za stolem umí být pěkně „vyhecovaná“ a nikdo nikomu nic nedaruje. Směs různých herních stylů asi nenadchne profesionálního fajnšmekra, zato dramatičnost a nasazení si nic nezadá s mistry v ovládání celuloidového míčku.

V třech úvodních kolech se z vítězství radovali tři hráči. Zatím poslední setkání nabídlo napínavé vyvrcholení, kdy oba semifinálové zápasy i samotné finále rozhodovaly až koncovky pátých setů. Nejlepší nervy ukázal a zaslouženě zvítězil Jan Ksandr z TJ Start Olešnice v Orlických horách, když dokázal ve strhujícím závěru odvrátit dva mečboly proti Bohumilu Vilímkovi z Českého Meziříčí. Poražený finalista vede v průběžném pořadí Grand Prix, druhý je Jaroslav Schlappl z DTJ Hradec Králové.

Čtvrté kolo turnaje bude doberská herna hostit již zítra 5. ledna. Zbývající dvě jsou na pořadu vždy první úterý v měsících únoru a březnu. Slavnostní vyhodnocení proběhne na závěr sezony v prostorách bowlingové herny v Obecním domu v Dobrém. Propozice a průběžné pořadí doberského turnaje stolních tenistů můžete sledovat na www.skdobre.cz.

Jiří Rozínek