V příštím kole se „Jezdci" opět představí na domácím betonu zimního stadionu, když v sobotu 8. dubna od 16 hodin přivítají tým Banditů z Hradce Králové

2. NHbL - Čechy východ

16. kolo: HBC Rangers Opočno – 1. HBC Svitavy 9:7 (0:1, 4:1, 5:6). Branky domácích: Dudadík 2, Tovtík, Malík, Steklík, K. Kania, Dostál, Kozák, Hetfleiš. Střely na branku: 34:32. Přesilovky: 4:6. Využití: 4:1. Sestava Opočna: Mičian – Malík, Dostál, Franc, Mlateček – Tovtík, K. Kania, Hajník, Dudadík, Kozák, Steklík, Junek, D. Kania, Hetfleiš.

„Hosté ze Svitav začali nebojácně a vůbec nebylo poznat rozdíl v tabulkovém postavení. Nutno však dodat, že domácí Jezdci postrádali sedm nejlepších hráčů v kanadském bodování. Buď hráli extraligu za Piráty Hradec Králové nebo odjeli na závěrečné vyhodnocení sezony s HC Opočno. I proto třetí útok vytvořili obránci. Hosté si zpočátku vytvořili tlak a i několik šancí a jednu z nich nakonec proměnili ve vedení. Druhou třetinu jsme již začali lépe a po několika pohledných akcích jsme otočili skóre a ve třetí třetině ho navyšovali až na úctyhodných 8:2. To už se zdálo, že je rozhodnuto, tak jsme logicky trochu polevili a hosté začali sázet jednu branku za druhou. Využili i nejistoty našeho gólmana a nedůsledného bránění. Ještě, že jsme přidali devátý gól a nedošlo na drama. Autorem této branky byl Michal Tovtík a za svou parádu sklidil potlesk i hostujících hráčů," řekl k utkání Josef Kovaříček, vedoucí mužstva HBC Rangers Opočno.

Další výsledky: HBC Banditi Hradec Králové – TJ Lokomotiva Česká Třebová B 10:4, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B – HBC Jokerit Chrudim 6:4, Ježci Heřmanův Městec – HC Jestřábi Přelouč B 0:4, Delta Pardubice – SK Prachovice 4:2.