OBRAZEM: Basketbal - generálka na druholigovou sezonu se v poháru vydařila

Rychnov n. K. - Úspěšnou generálku na ostrý start druholigové sezony mají za sebou basketbalisté rychnovského Spartaku. V přípravných zápasech se jim příliš nedařilo. Z pěti vyhráli jediný. Chuť si ale spravili povedeným utkáním 1. kola Českého poháru proti Husovicím. Po vítězství 95:79 se ve 2. kole střetnou se „sousedem“ – B-týmem extraligových Pardubic.

1.10.2008

Basketbal: Rychnov – Husovice 95:79.Foto: Petr Dressler

Rychnovští basketbalisté porazili na domácí palubovce jihomoravské Husovice 95:79

Rychnov – Husovice 95:79

Vstup do pohárového utkání se rychnovským hráčům příliš nepovedl. Obtížně se prosazovali přes soupeřovu obranu, za čtvrtinu dokázali vstřelit jen patnáct bodů. Pod vlastním košem si navíc nedokázali pohlídat doskakující hráče Husovic a často inkasovali.

Ani začátek druhé části nevypadal růžově. Ještě ve čtvrté minutě vedli hosté z Brna 28:19. Spartak ale „nakoply“ dvě trojky v rozmezí minuty a půl. Domácí začali produkovat svůj obvyklý „tempobasketbal“ v domácím prostředí s množstvím rychlých protiútoků. Začala se dařit střelba z pole a obrana dostala jen šestnáct bodů.

V útoku Spartak zářil. Od nepříznivého stavu 19:28 nastřílel za šest minut 28 bodů a dokonale otočil utkání. Po poločase se Husovice snažily nepříznivý stav zvrátit a Rychnovští je zastavovali jen za cenu osobních chyb, ze kterých soupeř vytěžil množství trestných hodů. Jejich tristní úspěšnost ale Brňáky srážela. I tak ale dokázali snížit na rozdíl pouhých pěti bodů. Domácí ale odpověděli nejlepším možným způsobem. Devíti body v řadě odskočili na 13 bodů před závěrečnou čtvrtinou.

Týmový výkon družstva

Východočechům zbylo do poslední desetiminutovky dost sil a zápas definitivně rozhodli hned na začátku čtvrtého dějství. Šest minut před koncem vedli 81:60 a v závěru si mohli dovolit polevit v koncentraci.

Pohárové utkání splnilo všechna důležitá kriteria pro oko diváka. Vítězství, nasazení v obraně, množství pohledných akcí, košů, rychlá hra. Je třeba vyzdvihnout týmový výkon družstva. Spartak odehrál nejlepší utkání na začátku sezony.

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou – BCS Husovice 95:79 (15:21, 47:37, 68:55). Body: Jakub Hemr 21, Mantlík 11, Sommer 10, Beran 10, Čermák 9, Vítek Hemr 8, Šorna 7, Standa Pantůček 7, Zábraha 7, Ondra Hemr 5. Trojky: 7. Trestné hody: 27/18 (67%).

(jh, six)

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.