Nejúspěšnější týmy
na DoPo
AC Gamaspol Jeseník
1. místo: 2004, 2005, 2009, 2015 2. místo: 2006, 2008 
3. místo: 2000 a 2014
FC Orel Zbečník
1. místo: 1990, 1994, 2000, 2003 2. místo: 1992, 2002
Kanárci Bohuslavice nad Metují
1. místo: 1991, 1992 a 1993

I letos nabídlo tradiční klání řadu dramatických momentů a situací.

Turnajové perličky

Jeseník překonal „orlí" rekord. AC Gamaspol Jeseník se stal historicky nejúspěšnějším týmem Dobrušského poháru. Dovršením kvarteta finálových vítězství vyrovnal dosavadní rekord hráčů z Hronova. FC Orel Zbečník v Dobrušce rovněž triumfoval čtyřikrát. Ve prospěch týmu v Jeseníku hovoří větší počet medailových umístění. Zatímco hronovský Zbečník v rozmezí deseti let přidal ke čtyřem prvenstvím už „pouze" dvě stříbra (1992 a 2002), Gamaspol byl také dvakrát poraženým finalistou (2006 a 2008) a navíc bral dvakrát bronz (2000 a vloni).

Vítěz DoPo 2015 zamíří na Turnaj mistrů. „Dobrušský pohár" obdržel licenci v rámci projektu Turnaje futsalových mistrů ze strany KF FAČR. Turnaj je určen vítězům všech dlouhodobých mistrovských soutěží v České republice od Chance futsal ligy po nejnižší okresní soutěže a vítězům všech turnajů, jímž byla udělena licence KF FAČR. Vítěz letošního ročníku Dobrušského poháru AC Gamaspol Jeseník zasáhne do Turnaje mistrů až příští rok.
Syn po 20 letech napodobil otce. V roce 1995 se v dresu týmu Beton Jeseník radoval z finálového vítězství na 7. ročníku Dobrušského poháru Milan Marcinov. V neděli – o dvacet let později – slavil konečné vítězství na dobrušském turnaji Marcinovův syn David. Hráč jesenického Gamaspolu je v současnosti v kádru české futsalové reprezentace hráčů do 21 let.

Stravovací rekord odolal. Přesto jsou čísla vypovídající o tom, co návštěvníci Dobrušského poháru letos zkonzumovali a vypili, obdivuhodná. „Zasyčelo" 27 sudů piva (dobrušské jedenáctky) a 24 sudů nealko nápojů (10 malinovky, 6 kofoly, 5 sodovky a 3 pomerančové limonády). Diváci a hráči spořádali 75 kilogramů gyrosu, 130 porcí guláše a 15 kilogramů vyuzených klobásek.

Penaltové rozstřely. V šesti případech rozhodovaly o postupu ve vyřazovací části turnaje až penalty. V osmifinále to bylo hned čtyřikrát, ve čtvrtfinále pak dvakrát. Jediným týmem, který si vyzkoušel penalty hned dvakrát byl Louka Košťany. V osmifinále se Santini Zábřeh (2:2) postoupili hráči Košťan na penalty 3:2, ale po bezgólovém a emocemi nabitém čtvrtfinále s Bukvicemi Vysoké Mýto se k nim v penaltovém rozstřelu štěstí odvrátilo zády a prohráli 2:3.
Výstava na počest kulatých výročí.

V rámci oslav 35 let od založení klubu FC Santus Dobruška a 25. ročníku Dobrušského poháru pořadatelé v areálu stadionu připravili výstavu mapující sedmadvacetiletou historii turnaje v malém fotbale (dvakrát musel být turnaj zrušen kvůli povodním – 1998 a 2011). Historické materiály včetně letitých dresů a trofejí rovněž dokumentovaly tři a půl desetiletí, během nichž „santusáci" kopou do míče na škvárových hřištích, zelených trávnících a ve sportovních halách.

Tropické počasí provázelo celý letošní ročník DoPo. Ale v průběhu nedělních semifinálových zápasů turnaje mužů se obloha zatáhla, hřiště bičoval prudký vítr a déšť. Až příval krup doslova vyhnal hráče ze hřiště. Za malou chvíli se pokračovalo na vodou napitém trávníku. Výborně připravená hřiště i tento nápor zvládla na jedničku a turnaj se dohrával na kvalitním povrchu.
Nejlepším týmem z Rychnovska letos byly Kočičí packy Semechnice, které se probojovaly do vyřazovacích bojů, ale v osmifinále je vyřadil Relax Prostějov na penalty 2:1, když utkání skončilo v normální hrací době 1:1. Z týmů blízkého regionu se nejvíce dařilo „bronzovému" Wayne´s teamu Nové Město nad Metují.

Rekordního vítězství na jubilejním ročníku DoPo dosáhli hráči FK Rapid Ústí nad Labem, kteří porazili Fauling Slaný 13:0! Nejvíce branek – celkem osmnáct – padlo v utkání FC Cobra Ostrava – Pozdní sběr Brno 6:12.