VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galavečer ozdobí účast Romana Šebrleho

Rychnov nad Kněžnou /ROZHOVOR/ -S předsedou OVV ČSTV Janem Langrem před slavnostním vyhlášením sportovní ankety

30.1.2012
SDÍLEJ:

Jan Langr.Foto: DENÍK/Leoš Dragůň

Již jen několik dnů zbývá do slavnostního vyhlášení premiérového ročníku ankety „Nejúspěšnější sportovec Rychnovska roku 2011“, které se uskuteční v pátek 3. února v Pelclově divadle. O rozhovor jsme požádali jednoho z hlavních organizátorů JANA LANGRA, předsedu OVV ČSTV Rychnov nad Kněžnou.

Na co se mohou sportovci a diváci těšit?
Slavnostní vyhlášení bude provázet kulturní program, který připravuje agentura ČOK- cz Praha. V programu vystoupí zpěvák Bohuš Matuš, s oficiální hymnou projektu a dalšími písněmi sličná Monika Agrebi, dále jedna z vítězek Šance pro talent zpěvačka Simona Tlustá. Celý večer bude moderovat Radek Šilhan. Po skončení slavnostního programu pozveme vyznamenané sportovce a naše významné hosty večera na krátké společné posezení spojené s rautem.

Není bez zajímavosti, že galavačera se zúčastní významná osobnost české a světové atletiky Roman Šebrle.
Romana jsem oslovil již v listopadu loňského roku, když byl na svém dlouhodobém soustředění v USA. Musím říci, že mně obratem potvrdil sms zprávou svoji účast na pátečním večeru. Velmi si toho vážím, protože Roman je v přípravě na své již čtvrté olympijské hry (dvacátého ledna se vrátil ze soustředění v JAR), a tak jsem rád, že si ve svém naplněném kalendáři našel čas a přijede do Rychnova nad Kněžnou, kde vyrůstal. Počítáme také s tím, že se s ním uskuteční od 17.30 hodin malá autogramiáda určená pro účastníky galavečera.

Slavnostní večer bude vrcholem akce, která se připravovala několik měsíců. Přibližte čtenářům, co tomuto „finále“ předcházelo.
Musím říci, že mnoho práce. Slavnostní vyhlášení v tomto rozsahu se koná po dlouhých dvanácti letech a zkušeností s pořádáním takové rozsáhlé akce jsme mnoho neměli. My jako Sportovní sdružení ČSTV jsme v uplynulých letech také vyhlašovali nejlepší sportovce, ale jen v devíti sportech, kde působí okresní sportovní svazy. Vyhlašování probíhalo v prosinci každého roku na valných hromadách Sportovního sdružení. Tento model pochopitelně neobsáhl všechny sporty provozované v tělovýchovných jednotách na okrese. Proto výkonný výbor v červnu rozhodl o tom, že vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu za rok 2011 uspořádáme v nové podobě ve spolupráci s Rychnovským deníkem, městem Rychnov nad Kněžnou a produkční a marketingovou agenturou ČOK-cz Praha. Teď dostali šanci i sportovci z jiných sportovních organizací mimo ČSTV a rozsah vyhlášení je pochopitelně širší a slavnostnější, také více na očích veřejnosti. Mimochodem podobná vyhlášení nejlepších sportovců proběhnou na 55 místech České republiky.

Co bylo z vašeho pohledu při organizaci a zajišťování všech potřebných věcí nejobtížnější?
Základní věci jsme si s partnery dohodli na pracovních schůzkách již v měsících srpnu a září. V říjnu, listopadu a v prosinci jsme navštívili na čtyřicet potenciálních partnerů pro slavnostní vyhlašování, v osobních jednáních jsme oslovili starosty měst a obcí, jednali jsme s mnoha zástupci podniků, oslovili jsme drobné podnikatele. Musím říci, že až na drobné výjimky jsme všude v dobrém pochodili a dnes už naši partneři pochopili společenský význam této akce.

Jak hodnotíte zájem jednotlivých sportovních oddílů a klubů o zasílání nominací svých sportovců?
Tady jsem trochu smutný. Přestože jsme anketu od konce října mnohokrát opakovaně inzerovali v Rychnovském deníku a seznámili jsme s ní v prosinci a také opakovaně předsedy všech našich tělovýchovných jednot a sportovních klubů, mohl být ohlas poněkud větší. Možná se projevilo i to, že v takovém rozsahu je vyhlášení pořádáno po delší časové odmlce.

Je výčet nominací podle vašeho názorů reprezentativní nebo postrádáte nějaké jméno či klub?
Popravdě musím říci, že počet nominací mohl být větší. Vím třeba o tom, že nám nepřišla nominace na sportovkyni, která v loňském roce dosáhla na titul mistryně republiky, nevěřím také tomu, že lyžaři běžci nemají zvláště v kategoriích mládeže nikoho, kdo by si nominaci zasloužil.

Měla výběrová komise těžké rozhodování při určování konečného pořadí?
Výběrová komise složená ze zástupců Rychnovského deníku, spolupořadatele vyhlášení města Rychnova nad Kněžnou a Sportovního sdružení ČSTV Rychnov nad Kněžnou měla podle mého soudu jednoduchou a nekonfliktní práci. Všichni členové komise ctili výběrová pravidla, která jsme si stanovili již v listopadu loňského roku. A tak zpětně mohu říci, že výběr sportovců na slavnostní vyhlášení je zcela objektivní.

Co byste vzkázal sportovcům a široké sportovní veřejnosti před slavnostním vyhlášením?
Dnes již má přípravný výbor to nejhorší za sebou. Máme pozvané všechny vyhlašované sportovce, trenéry a ostatní osobnosti, máme pozvané všechny významné hosty, zveme k účasti na slavnostním vyhlášení sportující i nesportující veřejnost. Poslední volné vstupenky (vstupné jako dar Rychnovského deníku je zdarma) jsou k dispozici na OVV ČSTV Rychnov nad Kněžnou, U Stadionu 1848 nebo na e-mailové adrese cstvrychnov@seznam .cz. Chceme, aby slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců roku 2011 vyznělo jako podpora sportu v regionu, ocenění práce samotných sportovců, trenérů, funkcionářů, organizátorů sportovních a turistických akcí, ale také těch, kteří sport v regionu podporují.

A vaše osobní přání? Nepřemýšlíte už nyní o druhém ročníku ankety?
Osobní přání? Aby celé vyhlašování proběhlo v důstojné atmosféře ke spokojenosti všech oceněných, hostů, veřejnosti, ale i pořadatelů. A druhý ročník ankety? Ano, ostatně to jsme si slíbili i se zástupci pořadatelské agentury ČOK-cz při našem prvním kontaktu v květnu minulého roku.

Autor: Leoš Dragúň

30.1.2012
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 20 000 Kč

Dopravní dispečeři Koordinátor/-ka spediční dopravy. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, , práci na plný úvazek, zázemí stabilní společnosti, velmi zajímavé a motivační ohodnocení – prémie, prémie za docházku, 13. a 14. plat, stravenky, příspěvky na sport, dovolená navíc, spoření, výuka jazyků, firemní akce a večírky, slevové karty, finančně ohodnotíme Vaše jubileum. Navýšení základní mzdy každý rok., Naše společnost nabízí program s patnácti výkonnostními a věrnostními benefity, Zkušené umíme nadstandardně odměnit až částkou 48 000 Kč, začátečníky zaučíme, Možnost manažerského růstu, , Požadujeme:, , praxe v oboru vítána, znalost dopravního trhu celovozových zásilek do destinací západní Evropy vítána, znalost dopravního trhu, obzvláště s kontakty na dopravní společnosti, které se orientují na výše zmíněné destinace, je vítána, obecná znalost evropského zeměpisu, znalost práce na PC – práce s databázemi přeprav, komunikativnost, energičnost, rychlé jednání, chuť pracovat. Pracoviště: Logex logistics s.r.o. - provozovna, Husovo náměstí, č.p. 83, 517 54 Vamberk. Informace: Václav Maťátko, +420 734 362 892.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 13 470 Kč

Asistenti pedagogů Asistent/ka pedagoga. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13470 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail zs.borohradek@tiscali.cz., - vzdělání dle § 20 zákona 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících, v platném znění , - asistent/ka pedagoga k žáku do budoucího 6. ročníku, - výše platu v závislosti na délce praxe - dle tabulek, - zkrácený úvazek.. Pracoviště: Základní škola t.g.masaryka borohrádek, příspěvková organizace, T. G. Masaryka, č.p. 396, 517 24 Borohrádek. Informace: Iva Přibylová, +420 731 500 498.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 8 000 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Manipulační a skladový/á operátor/ka , balení a expedice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail galbova@linnet-eu.cz nebo telefonicky. , - ZŠ, - místo vhodné i pro OZP (s max. 2. stupněm invalidity), - manuální zručnost, - spolehlivost a zodpovědný přístup k práci, - práce ve skladu, - třídění, balení a expedice zboží, - veškerá potřebná manipulace se zbožím, - čištění interiéru vozidel, - dvousměnný provoz (8:00 - 13:00 / 13:00 - 18:00 hod), - školení v oboru, mzda od 8 tis. Kč/5 hodin , - zkrácený úvazek 5 hod. denně, při vyšším úvazku odpovídající mzdové navýšení, - možnost zajištění dopravy zdarma z Náchoda a Dobrušky.. Pracoviště: Linnet eu s.r.o. - pracoviště, 518 01 Dobruška. Informace: Martina Galbová, +420 774 705 824.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 13 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Regionální zástupce/kyně "Anděl na drátě". Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail galbova@linnet-eu.cz nebo telefonicky. , Pozice referent/ka pro prezentaci služeb a vedení jednání o spolupráci s organizacemi sociálních a pečovatelských služeb v daném regionu kraje. , - SŠ, - místo vhodné i pro OZP, - řidičský průkaz sk. B, - dobré komunikační schopnosti, empatie, - možnost zkrácené a flexibilní pracovní doby od 5 hodin/den, - odborné vzdělávání, zvyšování kvalifikace a profesní růst , - služební mobilní telefon, - mzda od 13 tis. Kč /5 hod. + náhrady, - možnost práce z místa bydliště.. Pracoviště: Anděl na drátě, z.ú., 518 01 Dobruška. Informace: Martina Galbová, +420 774 705 824.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Konopí. Ilustrační foto.

Konopím si chtěli přijít na miliony. Plán jim zhatil anonym

Ilustrační foto

Zloději si udělali noční výlet za pneumatikami

Stavba Labské stezky je zahájena

Královéhradecko - Stavba cyklostezky z Vysoké nad Labem do Hradce Králové ve čtvrtek oficiálně začala poklepáním základního kamene ve sportovním areálu ve Vysoké.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Festival pokračuje druhým dnem

Dobruška - Michal Ambrož & Hudba Praha, Srewballs, Čí je to vina?, Adambe, Rocksorry či Michal Šeps & Reggiment - to jsou kapely a hudebníci, kteří vystoupí v sobotu 23. června na Dobruška festu 2018, který oficiálně začal již v pátek.

Votroci vyrazí do Benátek, Pardubice s exligistou

Východní Čechy - Ostré kondiční dávky polykali v týdnu fotbalisté Hradce Králové a Pardubic. Zahájení přípravy na novou sezonu FNL si ostatně nic jiného nežádá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT