Závod složený ze 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu se odehrál za aprílového počasí. Dopolední plavecký program přinesl ustavičný déšť, který však závodníkům starosti nedělal. V 25 metrů dlouhém bazénu byli všichni skryti. Možná i proto padalo mnoho osobních rekordů.

„V bazénu to bylo dobré, mám nový osobáček," usmíval se fenomén aquatlonu Luboš Gaisl. Jakmile plavci opustili bazén, přivítalo je žhavé slunce. Organizátoři běžeckou trať dali do místního lesa u koupaliště a tato varianta se velmi povedla.

Suverénní Gaisl v běhu smazal ztrátu na čelo už v polovině pětikilometrové trati a s přehledem zvítězil. „Jsem spokojený. V běhu mě překvapili kluci, kteří běželi za mnou. Myslel jsem si, že to bude víc na pohodu. Chvilku jsem s nimi běžel a nenechal si vítězství vzít. Určitě jsem ale neběžel na plný ceres," popsal svoji aquatlonovou pouť Českým pohárem vítězný Gaisl, který se stal i jejím celkovým vítězem.
Obrovskou radost měl v cíli nadějný juniorský triatlonista Jakub Josef, který skončil druhý. „Luboš je běžecky ještě někde jinde. Určitě by se zmáčkl víc, kdyby to potřeboval. Jsem moc spokojený a těším se na tratě olympijského triatlonu," řekl Jakub Josef.

Ženám kralovala plavkyně Tereza Zimovjanová, kterou možná brzy uvidíme i na velkém triatlonu. „Mně se to líbilo moc. Zaplavala jsem trošku hůř, ale běh v lese byl úžasný. A jelikož se mne všichni ptají na triatlon, snad mi vyjde ten olympijský na Lipně," prozradila vítězka.

Výsledky

3athlon® Aquathlon Rychnov n. K.
Muži: 1. Luboš Gaisl (Diana Sport) 19:16,1, 2. Jakub Josef (Tri Ski Horní Počernice) 19:20,9, 3. Jakub Powada (Sportovní klub JulboWay) 19:21,7, 4. Pavel Paták (Slavia VŠ Plzeň) 19:46,3, 5. Lukáš Novák (Bižuterie Jablonec nad Nisou) 19:55,5, 6. Filip Václavík (Titan sport club Zlín) 20:06,5.
Ženy: 1. Tereza Zimovjanová (USK Praha) 21:03,6, 2. Jana Jiroušková (SK Orbea Czech) 21:24,0, 3. Eva Trčková (Ekol Team o.s.) 22:39,4, 4. Karolína Lečbychová 22:49,2, 5. Šárka Grabmüllerová (BaH Triatlon České  Budějovice) 23:59,7.