První branku vsítila Dobruška už v sedmé vteřině. Když v polovině druhé třetiny vedly domácí hráčky 7:0, zdál se hostující tým takzvaně zralý na ručník (nebo na vidle symbolicky zapíchnuté do kupičky sena u vstupu do haly). Pak ovšem přišel nečekaný obrat, a s ním první gól v brance domácích, po něm druhý, třetí. V závěrečné třetině následovaly další a stav začal být na pováženou, zvlášť když se hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

Fanoušci povzbuzovali čím dál hlasitěji a také díky nim se domácím nakonec podařilo vydřít vítězství o jednu jedinou branku, které jim otevřelo brány semifinále, jež začíná už 23. března utkáním s Chomutovem. Všichni na palubovce, na hráčské lavici i na tribunách zaslouží velký palec nahoru!

Florbal Dobruška - ženy.
Florbalistky Dobrušky kralují lize: Vítězná šňůra 22 zápasů a plné tribuny

Uznání však patří i celému FBC Dobruška, který se připojil ke sbírce, zorganizované dlouholetým partnerem klubu Pivovarem Rampušák na podporu postiženého Filípka, syna členky pracovního kolektivu. Florbalisté se rozhodli věnovat za každého fanouška v hledišti tohoto zápasu 15 korun, bonusovou částku za každý gól vstřelený v zápase dobrušskými hráčkami a navíc A tým žen spolu s družstvem mužů přidaly další dva tisíce. Smeknout je třeba také před soupeřkami, které se ke sbírce také připojily.

Florbalisté tak dokázali, že je pro ně důležité nejen vítězství na hřišti, ale že jim nechybí ani velkorysost a schopnost pomáhat. To je opravdu skvělá zpráva.