První liga žen má za sebou kompletní základní část, kterou svým rekordem ozdobily florbalistky z Dobrušky. Během ní ani jednou neprohrály a po zásluze si do tabulky po základní části ve východní skupině připsaly 66 bodů a skóre 145:33.

Na lavičce mužstvo vede dvojce trenérů Jan Černý – Tomáš Vidlák. Na hřišti pak tým táhne střelkyně Diana Peterová, která navíc ovládla statistiku vstřelených gólů, a v brance gólmanka Karolína Špačková, která si jako jediná drží úspěšnost zásahů přes 93 procent.

Neporaženi

Závěrečné kolo o uplynulém víkendu podtrhlo suverénní prvenství Dobrušky. Základní část ženy zakončily vítězstvím v derby s Hradcem Králové. Přestože měly florbalistky prvenství, před vyřazovacími boji, jisté v předstihu, závěrečný souboj nevypustily a fanouškům nabídly pohledné představení, které ovládly v poměru 4:0.

Týmový výkon v utkání podpořila i vyhlášená nejlepší hráčka domácích Jitka Fleglová. Aktivitu na straně Dobrušky a úpornou obranu Hradce Králové, který startoval pouze do protiútoků, sledovalo v hale Pulická 225 diváků.

Při každém domácích zápase Dobrušku za vítězstvím žene skvělá fanouškovská kulisa. Do nové haly si na florbalové utkání pravidelně najde cestu téměř 150 diváků!

Skvělí fanoušci…Skvělí fanoušci…Zdroj: PECEN photography

„Děkujeme našim divákům a našemu kotli, že nám pomohli dotáhnout základní část bez ztráty kytičky. Skvělá bilance, kterou si užijeme, ale od zítra zase začínáme od nuly a chystáme se na play off,“ řekl po ukončení základní části trenér Jan Černý.

Dobrušťačky se tak mohou radovat z neuvěřitelné šňůry 22 výher z 22 utkání v základní části. Díky tomuto výsledku mají v prvném kole play off volno a jako nasazené budou nastupovat až v osmifinále. To odstartuje už 9. března v Dobrušce. Soupeřem celku z Rychnovska bude lepší z dvojice Aligators Šitbořice - Světlá nad Sázavou.

Florbalisté Dobrušky skončili v premiérové sezoně v Divizi D na sedmém místě.
Oubrecht o sezoně Dobrušky v divizi, skvělých fanoušcích i úspěšných ženách

„Základní část byla náročná a nikdo asi ze začátku nevěřil, že vítězná šňůra bude tak dlouhá. Doufám, že na ní navážeme i v play off, které startuje za 14 dní, domácím zápasem, na který se těšíme i díky veliké podpoře našich fanoušků, za což bychom jim znovu chtěli moc poděkovat,“ doplnila kapitánka týmu Vanesa Bašová.

Sestava FBC Dobruška: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Bašová M., Peterová S., Fleglová, Eimannová - Kyšková, Bartošová, Buchalová, Jedličková.

Tabulka a kompletní informace zde.