Mužstva FbK Kostelec nad Orlicí zahájila třemi výhrami.

Ve struktuře soutěží došlo k výrazným změnám. Místo kombinace Královéhradeckého kraje s Libereckým se nyní hraje, z hlediska vzdáleností, přijatelnější oblast Královéhradecko – Pardubicko. Kostelecký klub vyslal do soutěží tři týmy. Dvě družstva dospělých a starší žáky. Zatím co žákovský tým měl volno, „béčko“ hrálo o své první body v Nové Pace a A-tým v Rokytnici.

Královéhradecká liga

FbK Kostelec nad Orlicí B - FBC Malé Svatoňovice 6:3 ( 2:0, 2:1, 2:2).
Branky: Mizera 3, Müller, Barabáš, Rozum. Mladí hráči Kostelce si v zápase s nováčkem užili příjemný vstup do soutěže. Střelecky se zaskvěl útočník Marek Mizera hattrickem.

FbK Kostelec nad Orlicí B – FBC Hradec Králové 0:3 ( 0:2, 0:0, 0:1).
Další nováček, ale v sestavě s bývalými hradeckými žáky, kteří patřili ke špičce v oblasti, byl nad síly Kostelce. Po sérii individuálních chyb soupeře se dostal Hradec do vedení, které bez problému udržel. Celý zápas byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil.

Družstvo Kostelce je doplněné o talentované hráče, kteří přišli z žákovského výběru. V brance je vítečný Standa Beran a v útoku se dokázal prosadit J.Müller, příslibem do budoucnosti je i další útočník J. Zahradníček. Přišli i další šikovní hráči. Až se družstvo sehraje může bojovat o umístění v horní polovině tabulky.

Sestava FbK Kostelec: Stanislav Beran, Josef Janeček, Marek Mizera, Vítězslav Chmelař, Jiří Müller, Pavel Houserek, Jan Zahradníček, Josef Rozum, Josef Krupička, Jan Kopecký, Hladký 2, Zaňka, Libotovský, J.Němec.

3. florbalová liga

FbK Kostelec nad Orlicí A – Ústí nad Orlicí 5:3 ( 1:0, 1:2, 3:1).
Ústí hrálo aktivně a snažilo se nepustit dobře kombinujícího soupeře do šancí, ale nebýt nepřesností v koncovce a nastřelených tyček, mohl Kostelec vést již v 1.třetině výrazným náskokem. Trpělivá hra vedla k získání náskoku 2:0, který se však po několika minutách menší koncentrace rozplynul. Závěrečné dějství již bylo v režii lepšího týmu a Kostelec se tak radoval z vítězství.

FbK Kostelec nad Orlicí A – FBK Česká Třebová 3:2 ( 0:0, 2:2, 0:1).
Branky: Zaňka 2, Trhoň. Třebová nehrála tak otevřenou partii, jako Ústí a tato taktika jí dlouho vycházela. Kostelec se hůře dostával do šancí a musel čelit rychlým protiútokům, navíc opět ztratil vedení 2:0. Proti remíze se však vzepřel individuálním průnikem a rozhodujícím gólem M.Zaňka čtyři minuty před koncem.

Sestava FbK Kostelec: Adam Drašner, Viktor Hladký, Michal Potužník, Lukáš Jirsa, Vojtěch Trhoň, Martin Němec, Lukáš Pups, Matouš Libotovský, Martin Zaňka, Jiří Němec.