Pokud to sněhové podmínky dovolí, tak první závod se pojede první lednovou neděli v Klášterci nad Orlicí. Domácí šampionát pak tradičně vyvrcholí v sobotu 14. února finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách.

První závod na nejznámější trati

První závod by měl být uspořádán na určitě naši nejznámější trati v Klášterci nad Orlicí, kde se odjelo nejvíce mistrovských závodů, a to patnáct!. A hned příští týden jezdci zavítají do Jižních Čech, kde by se mělo závodit v Želči u Tábora. Zde se pojede na úplně nové trati, protože pozemek té původní je připraven pro výstavbu.
Dále se divákům představí jezdci na trati u koupaliště v Letohradě. Jezdecké pole zavítá i do Krkonoš na trať v Martinicích, kde se v poslední sezóně jel jeden jediný mistrovský motoskijöring 2014.

Seriál MČR zavítá i na Severní Moravu. Na trati v Horním Městě u Rýmařova je závod plánován na druhou únorovou sobotu.
Seriál závodů mistrovství ČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou dekorování i mistři republiky 2015.
Hlavní roli bude mít počasí

„Ale víme všichni, jaká je naše paní zima. Většinou musí pořadatelé různě improvizovat a měnit termíny podle počasí. V současné době organizátoři seriálu připravují nominaci jezdců a jejich lyžařů. Mistrovský titul budou obhajovat úřadující mistři republiky Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým. Divákům se představí i další známí jezdci, kteří tvoří širokou motoskijöringovou špičku.

Po roční pauze způsobené zdravotními problémy se na dráhu vrací nejúspěšnější motoskijöringové duo bratří Šrolerů. Mají na svém kontě tři mistrovské tituly a v historické tabulce jsou suverénně na čele se ziskem 1 258 bodů," sdělil jeden z pořadatelů Josef Vašíček.

Opět se pojede podle osvědčeného systému

Pojede se podle stejného systému, který se osvědčil v poslední sezoně, tzn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou s deseti nejlepšími dvojicemi. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci.

Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L".

O pohár Orlických hor

Po dobrých zkušenostech z minulých dvou sezon pořadatelé vypisují i závody „O pohár Orlických hor". Jsou určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak budou moci závodit na tratích mistrovství ČR. Kromě závodů v jihočeské Želči se Pohár pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. V jihočeské Želči pořadatelé také počítají s vypsáním podobného závodu pro začínající hobby jezdce. (dr, jv)

Program MČR v motoskijöringuNeděle 4. ledna:
Klášterec nad Orlicí
Sobota 10. ledna:
Želeč u Tábora
Sobota 31. ledna:
Letohrad
Neděle 1. února:
Martinice v Krkonoších
Sobota 7. února:
Horní Město u Rýmařova
Sobota 14. února:
Dobřany v Orlických horách