Úchvatné období prožívají silniční cyklisté Elkov Kasper. Hradeckému týmu se v posledních týdnech náramně daří, což dokazují fantastické výsledky. Důkaz? Na uplynulém republikovém šampionátu vybojoval hned čtyři medaile z šesti možných a i díky tomu se dva jeho jezdci podívají na Olympijské hry v Tokiu.

Časovka: stříbro a bronz

Jeden z vrcholů letošní sezony, mistrovství ČR, hostily společně se Slováky Bánovce nad Bebravou. Jako první přišla na řadu jízda jednotlivců proti chronometru (40 km), v níž se Hradečtí zaskvěli. Ve výsledkové listině se hned pětice jejich závodníků objevila mezi nejlepšími. Za vítězným Josefem Černým (Deceuninck – Quick Step), mimo jiné bývalým závodníkem Elkovu, figurovali stříbrný Jan Bárta, bronzový Adam Ťoupalík, „bramborový“ Jakub Otruba a pátý Michael Kukrle. V desítce byl ještě sedmý Michal Schlegel.

Závod s hromadným startem: zlato a stříbro

Jako druhý přišel tradičně na řadu hlavní závod s hromadným startem (227,5 km) a v něm byli Východočeši ještě úspěšnější, neboť mohli slavit čtvrtý titul za sebou. Postaral se o něj Michael Kukrle, pro něhož to byl premiérový republikový vavřín. Velký úspěch hradeckých barev podtrhl stříbrný Dominik Neuman. A to byla v pelotonu jména jako Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Petr Vakoč či Josef Černý.

Šestadvacetiletý Kukrle vybojoval životní triumf v závěrečném spurtu uprchlé tříčlenné skupinky. „Jsem naprosto nadšený, vše vyšlo, jak mělo, tedy úplně náramně. Mám parádní pocity,“ popsal v cíli své dojmy novopečený mistr ČR. Hned za ním finišoval jako vicemistr Neuman. „Jsou to skvělé pocity, vyhráli jsme týmově a splnili úkol, který jsme dostali před startem,“ doplnil 2. muž pořadí.

„To, co se klukům podařilo, je v rámci domácí cyklistiky historický výsledek, mít titul čtyřikrát po sobě je poměrně neobvyklé. Jsem rád, že jsme opět ukázali, že jsme schopni porazit jezdce velkých týmů,“ radoval se Vladimír Vávra, ředitel týmu Elkov Kasper.

NA OLYMPIÁDU. Michal Schlegel je v nominaci do Tokia.NA OLYMPIÁDU. Michal Schlegel je v nominaci do Tokia.Zdroj: Elkov Kasper

Kukrle a Schlegel v nominaci do Tokia

Aby těch úspěchů nebylo málo, přišla pro hradeckou formaci další skvělá zpráva. Kukrle a Schlegel jsou v nominaci na olympiádu. Oba by měli krýt záda ostřílenému Zdeňku Štybarovi. Tato trojice bude reprezentovat ČR v závodě s hromadným startem, Kukrle si navíc zajede i časovku jednotlivců.

„Bereme to jako ocenění naší práce. Dlouhodobě patříme mezi tři nejlepší kontinentální týmy nejen v Evropě, takže naši závodníci určitě nemohou být špatní,“ komentoval Vávra složení české reprezentace pro LOH.

„Oba naši kluci letos prokazují velmi dobrou výkonnost. Schlegel začal potvrzovat kvalitu, kterou má, navíc je to výborný vrchař, což se o něm všeobecně ví, a právě v Tokiu se to bude hodit. A Kukrle na tom je podobně, prožívá velmi dobrou sezonu,“ dodal šéf hradecké stáje.