Na startu se sešlo na tři sta nejen profesionálů, hobby jezdců a dětí, ale i davy natěšených diváků a fanoušků. Na programu byly jak závody Elite, Nova jízda, atraktivní dětské závody a nově běh, při němž se zdolalo přesně 720 schodů.

Prestižního podniku kategorie Elite se zúčastnily i přední světové hvězdy z týmu Kross Racing v čele s bývalou mistryní světa Majou Włoszczowskou, Bartłomiejem Wawakem a Fabianem Gigerem. Nechyběli ani čeští reprezentanti Marek Rauchfuss, Jan Škarnitzl či Filip Adel.

Po necelé hodině zvítězil po ostrém souboji Rauchfuss, jenž o tři sekundy porazil Wawaka. Pět sekund za vítězem finišoval další český jezdec Jan Fojtík. Mezi ženami potvrdila svoji výkonnost favorizovaná Włoszczowská. Pro druhé místo si dojela Johana Kolašínová a třetí příčka patřila Karolíně Bergerové.

V Nova jízdě vypsané pro hobby jezdce si pro cenné kovy přijeli Michal Zápotocký a Monika Tučková.

Na atraktivitě celého podniku přispěl i vložený běžecký závod, který ovládl Pavel Hrdlička z týmu Policie královéhradeckého kraje. Mezi ženami se z triumfu radovala domácí běžkyně Táňa Metelková.   (šve, pt)