Hlavní pozvánka je pro všechny milovníky cyklistického sportu, ale na své si v Opočně mohou přijít i rodiny s dětmi.
V neděli 13. září přivítá Opočno již potřetí závod Světového poháru v silniční cyklistice a amatérský hobby maraton. Aktivní sportovní veřejnost si bude moct poměřit síly v závodě Grand Prix Královéhradeckého kraje na trati vedoucí z Opočna přes Orlické hory a zpět o délce 108 km.

Závod vedoucí srdcem Orlických hor přes Šerlich a Komáří Vrch odstartuje z Kupkova náměstí v 11 hodin.
Hlavním bodem celého programu však bude závod kategorie Elite, který se v letošním roce jede pod názvem East Bohemia Tour jako třídenní etapový závod. Opočenská část bude jeho poslední zastávkou a rozhodne o celkových vítězích.

Start je naplánován na 13:00 a cca od 15:45 pak najedou závodníci do pěti závěrečných okruhů na trase Opočno – Přepychy – Záhornice – Semechnice – Opočno.

Podívaná bude zajímavá určitě i pro děti, ale pokud malí neposedové nevydrží, mohou je rodiče vzít do nedalekého areálu kláštera. Neděle bude posledním dnem, kdy zde bude otevřené bludiště plné skřítků, kteří dětem prozradí cestu k pokladu.

Pro dospělé je zde instalována výstava o historii kláštera, i ta bude v neděli k vidění naposledy. Venkovní areál kláštera je otevřený tuto sobotu a neděli od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.