Lidé z Hradce Králové a Pardubic již třináctým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou krajských metropolí. Letošní Hradubický běh se uskuteční v sobotu 11. května 2019 od 9 hodin, kdy bude zahájena registrace na obou startovních místech.

„Start zazní v obou městech současně v 10 hodin a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce na hřišti, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice - v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky - zastávka MHD „Lipky“.

Registrovat se do desetikilometrového závodu lze na internetových stránkách www.ph7.cz nebo přímo na místě. „Registrace je již spuštěna,“ potvrdil organizátor Petr Hochman a připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a další doplňující informace.

„Hradubický běh je výborný nápad. Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte. Také se mi líbí, že jde o přátelský závod, tedy mohou běžet i rodiny s dětmi,“ říká Lukáš Malý, závodník, který se sám těchto běhů pravidelně aktivně účastní.

Vítězové a vylosovaní závodníci obdrží po skončení věcné ceny.