Na  jeden z nejtěžších dlouhých duatlonů ve střední Evropě se po měsících tréninku vydali Jonáš Chudý a Aleš Černý z Tri Clubu Dobruška, aby na tomto sportovním svátku si poměřili síly se soupeři, počasím a hlavně sami se sebou.

Závod každoročně přiláká řadu elitních triatletů, zbytek startovního pole tvoří vesměs vyznavači adrenalinových sportů doplněných o pár masochistů. To, co dělá z Krušnomana nejtěžším duatlonem, nejsou vzdálenosti, byť i ty jsou hodné respektu (5 km běh – 80 km kolo – 15 km běh), ale je to především převýšení, které tvoří úctyhodných 2250 metrů.

Letošní ročník byl současně mistrovstvím České republiky v dlouhém duatlonu, což na atraktivitě ještě přidalo, a tak o známá jména na startovní listině, která čítala na120 závodníků, nebyla nouze.

Celkovým vítězem se po napínavém souboji stal Luboš Truhlář v čase 3:41:57. I když s elitními borci se závodníci Tri Clubu poměřovat nemohli, získali cenná třetí místa ve svých kategoriích. Jonáš Chudý v kategorii do 24 let s časem 5:03:06 a Aleš Černý uspěl mezi padesátníky v čase 5:08:28.

„Pořadatelé připravili excelentně zajištěný závod a postarali se o jeho pohodový průběh, za což jim patří velké díky, a  zapomenout nesmíme ani na Rudovřese – vládce Krušných hor, kterému letos vděčíme za nezvykle příjemné počasí v průběhu celé akce," řekl po závodech Jonáš Chudý.

Jan Hoder