Šachový turnaj Open Klatovy se hrál jako obvykle ve stejném termínu jako Open v Náchodě. Startovali na něm i dva prvoligoví šachisté Šachové školy Panda Rychnov nad Kněžnou - Hana Pirklová a Oldřich Vedral.

Oba začali výtečně a po čtvrtém kole figuroval Vedral na průběžné čtvrté příčce a Pirklová byla čtvrtá v pořadí. Hana Pirklová během dalšího účinkování dosáhla na cennou remízu s Erknerem 2254, ale ani jeden z hráčů Pandy nakonec nemohl být spokojen s konečným výsledkem.

Oba skončili hůře než bylo jejich nasazovací číslo. Zvítězila zkušená turnajová jednička Petr Neuman (2415). Turnaj nepřilákal tolik es jako konkureční klání uspořádané klubem Niki Náchod, kde se hrálo o 50, 30 a 20 tisíc korun pro hráče na nejvyšších třech příčkách. Hana Pirklová skončila na konečném 26. místě s 5,5 body a Oldřich Vedral po týdenních bojích na 34. místě s pětibodovým ziskem. Celkem startovalo 114 hráčů.