Jeden z největších a nejprestižnějších antukových turnajů se těší velké oblibě hráčů všech úrovní a kategorií. Volejbalová Dřevěnice je letos součástí Letní volejbalové ligy (dalšími turnaji jsou severomoravské Hodslavice, západočeský Svrčovec, jihomoravské Vranovské léto a na závěr prázdnin ještě Loučení s létem v Českých Budějovicích).

To hlavní v Dřevěnici přijde o tomto víkendu, kdy jsou na programu kategorie Elite mužů i žen. Finálový zápas mužů bude tradičně v neděli od 14.30 živě vysílat Česká televize. V loňském roce se z výhry radovali Rumídci, kteří měli ve svých řadách extraligové a ligové hráče, když ve finále přehráli zkušený tým Humrů.

„Je to pro nás nejprestižnější letní turnaj, vítězství v něm znamená pro každého velký úspěch,“ nechal se slyšet loňský vítěz a hráč extraligových Benátek nad Jizerou Jonáš Celerýn.

Organizátoři s velkým předstihem zajišťují, aby měl turnaj hladký průběh. „Areál má nové tribuny i lavičky, ale hlavně přemýšlíme vždy, jak vymyslet soutěže tak, aby si všichni dobře zahráli a odjížděli spokojení,“ říká organizátor turnaje Václav Nidrle. Začátek je v sobotu v osm hodin a představí se všechny kategorie od dorostu až po veterány.