Ze 16 týmů Královéhradeckého kraje skončili druzí a s vítězem Ortexem Hradec Králové se kvalifikovali na červnové mistrovství ČR družstev do 12 let ve Varnsdorfu! Panda jako pořadatel přivítala přes 80 dětí ve sportovní hale Romana Šebrleho. Rychnovské stříbrné družstvo hrálo ve složení : Matěj Kobr (4 výhry ze 6 partií), Michal Dušánek (4½/6) , Pavel Kumpošt (5/6), Vašek Kroulík (5½/6) a Elen Hetfleischová (6/6). Postupně porazili Lázně Bělohrad 5:0, ŠK Lípu 5:0, Třebechovice 5:0, Ortex HK B 5:0 a prohráli jen těsně 2:3 s vítězem.

Drama jako řemen nabídl poslední zápas o druhé postupové místo mezi domácí Pandou a Lipkami Hradec Králové v sestavě s mistrem ČR. Brzy vyhráli Kroulík s Hetfleischovou, na předních šachovnicích Kobra a Dušánka přehráli výborní hosté. Za stavu 2:2 vyhrál důležitou partii Kumpošt a Panďáci se mohli radovat.

Rychnovu se tak opět podařilo prolomit hegemonii hradecké základny. Trenéři Daniel a Horák mají aktuálně velkou základnu mladých a do soutěže nasadili čtyři družstva. Úspěšnou Pandu „B“ vedli D. Krautschneider se Š. Kroulíkem (předškolákem), F. Bažantem, L. Poláčkem a V. Vlčkem. O dalších tvářích jako M. Plucnar, bratři Dvořákové, V. Vlček, L. Hlavatý, O. Banas, K. Hofmanová, J. Klabzuba, P. Kališ, nebo V. Snopek brzy uslyšíme.

„Skrytou rychnovskou zbraní jsou rodiče. Většina jich přišla pomoci s organizací turnaje a postoupili jsme jako tým – klub, ve kterém pracují nejen trenéři a děti, ale i rodiče,“ svěřil se Jiří Daniel.   (jk)