VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Doufám, že to nebyla poslední úspěšná sezona“

Rychnovsko - Skibobistka Stanislava Preclíková byla vyhlášena královnou sportu na Rychnovsku.

4.2.2017
SDÍLEJ:

Stanislava Preclíková.Foto: Vojtěch Podstavek

Okresní sportovní královnou byla na galavečeru v Pelclově divadle vyhlášena skibobistka STANISLAVA PRECLÍKOVÁ. Česká reprezentantka ze Skibob klubu Dobruška ovládla anketu o Nejúspěšnějšího sportovce Rychnovska poprvé před třemi roky a po loňském druhém místě se opět vrátila na trůn.

Jak se cítíte v roli královny sportu na Rychnovsku?
Pocit je to skvělý a chtěla bych za toto ocenění a poctu moc poděkovat. Myslím, že toto je jedna z věcí, která žene každého sportovce kupředu a dodává motivaci do dalších sportovních výkonů.

Loňská sezona byla v účinkování mezi ženami nejlepší a nesla se v duchu premiérových triumfů. Získala jste první titul mistryně světa a poprvé ovládla celkové pořadí Světového poháru. Takže maximální spokojenost, že?
Ano, spokojenost je opravdu veliká. Byla to zatím má nejúspěšnější sezona mezi ženami a doufám, že nebyla poslední.

V celkovém pořadí Světového poháru jste po pátém, třetím a druhém místě vystoupila na nejvyšší stupeň. Z pohledu výsledků (3x první místo, 5x druhé místo) to byla jasná záležitost, ale jednoduché to určitě nebylo, že?
Je pravda, že výsledky vypadají pěkně. Myslím, že zásluhu na tom má fakt, že se mi loni podařilo uspět a vybojovat skvělé umístění na tratích, na kterých se mi roky předtím dobrý výsledek nepodařilo zajet. Příkladem toho jsou Nauders a Aigen.

Co bylo rozhodující v soubojích se soupeřkami z Rakouska a Německa?
Jedním z cílů bylo dokončit pokud možno všechny závody, protože bodová ztráta z každého nedokončeného závodu je ve výsledku veliká a těžko se dohání. Jelikož se mi tento cíl podařilo splnit na sto procent, posunulo mě to do předních pozic s možností bojovat o nejlepší umístění.

Na domácím MS v Deštném jste získala tři cenné kovy – zlato ve slalomu a stříbra v Super-G a kombinaci. V obřím slalomu na vás zbyla nepopulární „bramborová" medaile. Jak zpětně hodnotíte své vystoupení?
Celkově hodnotím loňský šampionát jako velice úspěšný. Podmínky nebyly vůbec jednoduché. Počasí nám moc nepřálo, a tak s množstvím a kvalitou sněhu byl trochu problém. Ale technický tým se s tím popral na výbornou a dali nám tím možnost si kvalitně zazávodit. Po obřím slalomu jsem byla trochu zklamaná, protože třetí příčka mi utekla jen o sedm setin vteřiny, ale další den se mi podařilo zajet první místo ve slalomu a tak šlo všechno zklamání stranou.

Který závod v uplynulé sezoně vám vyšel nejlépe, a naopak nejhůře?
Když nebudeme brát v potaz mistrovství světa, tak jsem byla se všemi závody velice spokojená. Plán dokončit všechny závody s co nejlepším umístěním vyšel na jedničku. Možná bych vyzdvihla prvenství v obřím slalomu na finále světového poháru v Aigenu, protože to bylo poprvé, co se mi podařilo na této trati zajet takhle skvělý výsledek. Sjezdovka patří mezi ty náročnější a jezdívala jsem tam vždy s respektem.

Jak těžké bylo skloubit sport se školou a zaměstnáním?
Zaměstnavatelé i kolegové byli velice ochotní a vyšli mi vstříc s tréninky i závody. Za to jim děkuji. Letos jsem se rozhodla do svého programu zařadit ještě vysokou školu a s časem je to už trochu náročnější, ale snažím se to skloubit jak jen to jde.

Český prapor jak mezi ženami, tak v mládežnických a veteránských kategoriích drží reprezentanti ze Skibob klubu Dobruška. Základem úspěchů je dobrá parta v čele s trenérem Karlem Baláčkem…
Musím uznat, že Skibob klub Dobruška vychovává skvělé závodníky. Velkou zásluhu má na tom právě Karel Baláček, bez kterého by to tu těžko fungovalo. Věnuje spoustu času přípravě mládeže a tím dává podklad pro skvělé budoucí závodníky v dospělých kategoriích. Jinak s lidmi, s kterými vyjíždíme přes zimu každý víkend na závody, se známe už spoustu let a vztahy mezi námi jsou skvělé. Mimo domov strávíme spoustu času a dobrá parta lidí je krok k tomu, aby to pro nás bylo jednodušší.

Letos vás čeká obhajoba celkového prvenství ve Světovém poháru. Úvodní podnik v Jablonci nad Jizerou vám však nevyšel podle představ. Šesté a sedmé místo v obřím slalomu bylo zklamáním. Co se stalo?
Takový vstup do sezony jsem si úplně nepředstavovala, to je pravda. Ve škole mi začalo zkouškové období a tak jsem se bohužel tréninku nemohla věnovat naplno a hned to bylo znát. Utekly mi body do celkového hodnocení a tak se mi je snad podaří do finále ještě nasbírat a dohnat soupeřky na předních umístěních.

Chuť jste si spravila ve Francii, kde se poslední lednový víkend koná další díl SP. Co říct k obnovené premiéře v zemi galského kohouta?
Závody ve Francii mi udělaly radost. Jednak jsem si dvěma druhými místy spravila chuť po závodech v Jablonci a mohla jsem si vyzkoušet večerní závod ve slalomu, který se u nás nepořádá. Byla to skvělá zkušenost a myslím, že i pro diváky to bylo zajímavé zpestření. I obří slalom, který se jel na obtížnější sjezdovce se podařil na jedničku. Spokojenost z těchto závodu je veliká a doufám, že se Francie bude zařazovat do programu světového podniku častěji.

Po Francii skibobisty čekají ještě tři pohárové podniky a finálový závod v rakouském Nassfeldu. Ve hře je ještě spousta bodů…
Přesně tak, ve hře je ještě spousta bodů a snad se mi podaří dohnat ztrátu z prvních závodů. Na finále nám letos organizátoři naplánovali čtyři závody,a tak předpokládám, že se bude letos bojovat o nejlepší umístění až do posledního startu.

Tečku za sezonou udělá MS ve švýcarském Grächenu. Cílem určitě bude vylepšení medailového zisku z minulého šampionátu, že?
I když byl loňský šampionát úspěšný, samozřejmě se budeme snažit ještě o lepší výsledek. Pro mě to bude premiéra ve Švýcarsku. Poslední MS se tu jelo před pár lety, kdy jsem ještě závodila za juniorskou kategorii, a tak jsem neměla možnost sem zavítat.

A jaká jsou vaše mimosportovní přání do letošního roku?
Po skibobech je mojí prioritou pro letošní rok vysoká škola. Jelikož mi už za čtrnáct dní začíná letní semestr, tak se mi výuka bude krýt se závody. Snad se mi podaří tyto dvě věci skloubit dohromady a semestr úspěšně dokončit.

Hvězdou Deníku se stala talentovaná plavkyně Pavlína Hlubíková

DOSPĚLÍ – JEDNOTLIVCI
1. Stanislava Preclíková – skiboby – Skibob klub Dobruška.
2. David Krejčí – skiboby – Sokol Deštné v O. h.
3. Martin Křoustek – trial – 4RC Trial Team.

DOSPĚLÍ – KOLEKTIVY
1. T.J. Sokol Dobruška – badminton – prvoligové smíšené družstvo.
2. Sportovní oddíl OB Spartak Rychnov nad Kněžnou – orientační běh – smíšená štafeta veteráni DH 220 ve složení Eva Bártová, Michaela Kosová, Josef Kulhavý a Rudolf Hrobař.
3. T.J. Sokol Dobruška – národní házená – prvoligové družstvo žen.

ŽÁCI – JEDNOTLIVCI
1. Zdena Blašková – stolní tenis – SK Dobré.
2. Veronika Šklíbová – orientační běh – Sportovní oddíl orientačního běhu Spartaku Rychnov nad Kněžnou.
3. Marek Beneš – atletika, duatlon, běh na lyžích, cyklistika – TJ Sokol Černíkovice.
4. Kateřina Hlávková – atletika – SK Dobruška.
5. Pavel Maňásek – badminton – Rychnov nad Kněžnou.

DOROSTENCI+JUNIOŘI, JEDNOTLIVCI
1. Tomáš Klinský – sjezdové lyžování – Sokol Deštné v Orlických horách.
2. Zuzana Holíková – běh na lyžích – Wikov SKI Skuhrov nad Bělou.
3. Josef Havelka – šachy – Region Panda Rychnov nad Kněžnou.
4. Iveta Strnadová – badminton – T.J. Sokol Dobruška.
5. Dominik Harnach – skiboby – Skibob klub Dobruška.

MLÁDEŽ – KOLEKTIVY
1. TJ Peklo nad Zdobicí – nohejbal – družstvo mladších žáků ve složení Josef Čižinský, Adam Ferebauer a Ondřej Fries.
2. Wikov SKI Skuhrov nad Bělou – běh na lyžích – štafeta starších dorostenek ve složení Zuzana Holíková, Jitka Štefková a Petra Smažíková.
3. VK Auto Škoda Kvasiny – minivolejbal – družstvo žlutého minivolejbalu ve složení Jan Moravec a Marek Suk.
4. SK Dobré – stolní tenis – družstvo starších žákyň ve složení Pavla Bačinová, Eliška Koďousová a Lucie Bačinová.
5. Sports Team Rychnov nad Kněžnou – plavání – družstvo ve složení Veronika Zemánková, Štěpán Zemánek, Lucie Červinková, Adam Petrů a Jakub Zemánek.

VETERÁNI
1. Jana Trunečková – skiboby – Skibob klub Dobruška.
2. Libor Filip – orientační běh – Sportovní oddíl OB Spartaku Rychnov nad Kněžnou.
3. Ondřej Čáp – atletika – SK Dobruška.

TRENÉR - FUNKCIONÁŘ
Jiří Daniel – šachový klub Region Panda Rychnov nad Kněžnou.
Jiří Kopecký – HC Opočno.
Adam Ovčarik – atletika – SK Dobruška.
Božena Laštovičková – Jiří Sychrovský – národní házená – T.J. Sokol Dobruška.
Dana Peremská – Sportovní oddíl OB Spartaku Rychnov nad Kněžnou.

SPORTOVNÍ OSOBNOST
Ladislav Falta

SPORTOVNÍ ČIN ROKU
Pavlína Hlubíková – plavání – Sports Team Rychnov nad Kněžnou.

POŘADATEL AKCE
Oddíl atletiky SK Týniště nad Orlicí – za pořádání silničního běhu Týnišťská desítka.

CENA PRO STAROSTU
Jaromír Kratěna – obec Albrechtice nad Orlicí.
Ladislav Michl – obec Dobré.
Jan Skořepa – město Rychnov nad Kněžnou.

HVĚZDA DENÍKU
Pavlína Hlubíková – plavání – Sports Team Rychnov nad Kněžnou.

ZVLÁŠTNÍ CENA OS ČUS
Hana Kováčová – T.J. Sokol Opočno.
Irena Pechová – Sokol Častolovice.
Josef Šeda – TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou.

Autor: Leoš Dragúň

4.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kulturní dům v Týništi - ilustrační foto

Divadelní soubor přiblíží biblický příběh nejmenším divákům

Ilustrační fotografie.

Semechnice hostí Nové Město

Doudleby prožijí pohádkovou adventní neděli na zámku

Doudleby nad Orlicí - Třetí adventní neděle bude v Doudlebách nad Orlicí patřit pohádce. Pohádkové divadelní představení „Vánoce na zámku“ lidé zhlédnou v Doudlebách v neděli.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Častolovická ulice se otevřela autům. S měsíčním zpožděním

Častolovice - Opožděné práce na rekonstrukci ulice Bažantnické pro letošní rok pomalu končí. V tomto týdnu došlo k otevření ulice pro auta. Provádějí se ještě drobné dokončovací práce. Zbývající nedodělky a opravy chybně provedených věcí budou dokončeny po zimě.

Kraj dostal nové léčebné zařízení

Královéhradecký kraj - Nová hyperbarická komora se v pátek v 11 hodin slavnostně otevřela v Rehabilitačním ústavu Hostinné. V Královéhradeckém kraji je pouze jedno léčebné zařízení tohoto typu, a to právě v Hostinném.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT