Nová badmintonová sezona byla v kategorii dospělých zahájena v Paříži největším turnajem roku – mistrovstvím světa jednotlivců. Oddíl TJ Sokol Dobruška měl na této vrcholné akci zastoupení ve čtyřhře mužů dvojicí Tomáš a Ondřej Kopřivovi a ve čtyřhře žen to byly Šárka Křížková – Alžběta Bášová (VŠTJ Hradec Králové).

„Bratrům Kopřivovým, momentálně 67. páru světového žebříčku, los nepřál a přisoudil jim první nasazenou dvojici Kien Keat Koo – Boon Heong Tan z Malajsie. Zápas skončil prohrou dobrušských hráčů v poměru 15:21 a 13:21, ale určitě to pro ně byl životní zážitek a velká zkušenost. Ve čtyřhře žen bohužel pro zdravotní potíže Šárky Křížkové naše hráčky do bojů nezasáhly,“ sdělil Petr Šváb, předseda oddílu badmintonu TJ Sokol Dobruška.

Sezona v počátku

Domácí badmintonová sezona se začíná rozjíždět turnaji jednotlivců. Junioři si dali počátkem září dostaveníčko v Prešově, kde se konal turnaj Victor Slovak Junior.

Klání se zúčastnil i dobrušský odchovanec Matěj Šváb, který startoval ve dvouhře a smíšené čtyřhře. Ve dvouhře v prvním zápase porazil ve dvou setech slovenského hráče Ďuriše a následně prohrál s nasazeným Slovincem Turkem 6:21 a 16:21. Ve smíšené čtyřhře dvojice Šváb – Menšlová (Montas Hradec Králové) porazila v prvním kole polské hráče Szwejkowski – Stefanska po třísetovém boji 24:22, 19:21, 23:21. V dalším zápase už ale nestačili na domácí pár Hliničan – Kubíková a prohráli 17:21 a 16:21.

Mladí na turnajích

„V Prešově pro Matěje začala nová sezona, takže na zahájení docela dobrý výsledek. Souběžně s turnajem juniorů byl rozehrán i turnaj žáků, ve kterém z našeho oddílu startovali Slávek Maňásek a Veronika Ostrá. Pro tyto mladé hráče byl turnaj první konfrontací s mezinárodní úrovní a získáváním hráčských zkušeností,“ sdělil Petr Šváb.

Mezinárodního turnaje Czech Sokol Cup v Plzni pro kategorii žáků a mladšího dorostu se z dobrušských žáků zúčastnili Maňásek, Šťásek a Ostrá. Nejlepšího umístění dosáhla ve čtyřhře dívek dvojice Ostrá – Smejkalová (TJ Lanškroun), když vybojovala čtvrtou příčku.

Obhájí třetí místo?

Extraliga a I. liga družstev dospělých odstartuje až za měsíc – o posledním říjnovém víkendu. Dobrušský oddíl bude obhajovat třetí místo z minulého roku ve složení: Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva, Marek Bureš, David Horáček, Michal Matějka (Slovensko), Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Alžběta Bášová. V prvním utkání (sobota 30. října) se svěřenci trenéra Pavla Maňáska střetnou na domácí půdě s TJ Astra ZM Praha.

(dr, pš)

Přijďte na trénink!

NÁBOR

Oddíl badmintonu při TJ Sokol Dobruška pořádá nábor nových členů ve věku 7 až 10 let. Zájemci se mohou přijít podívat na trénink do haly SPŠE v Dobrušce každé úterý a čtvrtek vždy od 17 hodin.