Osmadvacet medailí stejně jako loni v Lungötz vybojovali na mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů v jízdě na skibobech, které hostilo rakouské středisko Hinterstoder, čeští reprezentanti.

Největší podíl na medailovém úspěchu měli závodníci Skibob klubu Dobruška, kteří vybojovali čtrnáct zlatých medailí. Trio Stanislava Preclíková, Bohumil Flegl a Martin Tribula vyhráli všechny disciplíny a radovali se z kompletní zlaté sbírky. Další dva tituly ve slalomu a super obřím slalomu získal mladší žák Dominik Harnach.

Žactvo

Mladší žák Dominik Harnach ke dvěma titulům ve slalomu a Super-G přidal čtvrté místo v kombinaci, když v obřím slalomu skončil až sedmý. Na stupně vítězů se prosadil rovněž Tadeáš Vaško z TJ Sokol Jílové u Prahy, jenž vybojoval stříbro v kombinaci a bronz v Super-G, ve slalomu a obřím slalomu na něj zbyla nepopulární „bramborová“ medaile. Mezi staršími žáky měla Česká republika pouze jedno zastoupení. Štěpán Vrána z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou se však na stupně vítězů neprobojoval (4. obří slalom, 6. super obří slalom, 7. kombinace a 8. slalom).

V kategorii starších žákyň hájila české barvy jediná závodnice Pavlína Tojnarová ze Skibob klubu Dobruška. Po šestém místě v Super-G a sedmých příčkách ve slalomu a v obřím slalomu skončila v kombinaci čtvrtá.

Juniorky

Stanislava Preclíková potvrdila roli největší favoritky a dokonale využila svých zkušeností. Loňskou bilanci (tři zlaté a jedna stříbrná) ještě vylepšila. Na medailové posty se prosadily i další dobrušské skibobistky. Gabriela Jašková byla druhá ve slalomu a v kombinaci, v Super-G skončila třetí. Kristýna Harnachová získala stříbro v obřím slalomu a Super-G. Bronzovou medaili ve slalomu přidala Eliška Vránová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Senioři

Celkem osm zlatých medailí dobrušského dua Bohumil Flegl (kat. AK3) a Martin Tribula (kat. AK2) hovoří za vše. Další cenné kovy přidal Jiří Janata z SK Ještěd Liberec (kat. AK2) druhý v obřím slalomu a třetí ve slalomu, Super-G a kombinaci. S prázdnou se nevrátil ani Pavel Harnach ze Skibob klubu Dobruška, který v kat. AK1 získal bronzovou medaili ve slalomu.

„S výkony našich závodníků panuje velká spokojenost. Dokázali jsme obhájit počet medailí z loňska. Škoda, že se šampionátu nemohla zúčastnit obhájkyně čtyř zlatých medailí Jana Trunečková. Výsledky mohly být ještě lepší,“ řekl po návratu z Rakouska Karel Baláček, který společně s Pavlem Hlaváčem ml. vedl českou reprezentaci.

Pořadí zemí podle zisku medailí

1. Rakousko 79 (32  25  22)
2. Česko 28 (14  7  7)
3. Německo 13 (1  5  7)
4. Brazílie 8 (1  6  1)
5. Švýcarsko 7 (0  4  3)
6. Polsko 2 (0  0  2)
7. V. Británie 1 (0  0  1)