Hráčky z města F. L. Věka v úvodním utkání na hřišti soupeře vyhrály vysoko 7:1, když se hattrickem blýskla Diana Peterová. Odveta v „domácím" prostředí náchodské haly jen potvrdila postup do čtvrtfinále, kde se Dobruška střetne s favorizovaným týmem Florbalová Akademie Mladá Boleslav-Nymburk.

Osmifinále play off

1. zápas: FBŠ Jihlava – FBC Dobruška 1:7. Branky Dobrušky: D. Peterová 3, N. Andršová, M. Bašová, J. Růžičková, A. Vávrová.
2. zápas: FBC Dobruška – FBŠ Jihlava 6:1. Branky Dobrušky: V. Bašová 2, D. Peterová, N. Remešová, L. Suchánková, M. Bašová.

„V prvním zápase bylo na holkách vidět, jak moc chtějí vyhrát a vymanit se z role outsidera play off. Od první minuty bylo na hřišti znát, kdo touží víc po vítězství. Soupeře jsme zaskočili aktivním vstupem do zápasu a tvrdostí v osobních soubojích, kde jsme jim nenechali jediný centimetr místa. Odměnou byla jasná výhra. V úvodu nedělní odvety byla na holkách vidět lehká nervozita a rovněž únava z předešlého zápasu. Celou první třetinu se nepodařilo ani jednomu týmu rozvlnit soupeřovu síť. První změna skóre přišla až v čase 21:18, bohužel pro hostující tým, kdy jsme nezvládly pokrýt Doležalovou a její střela zapadla do naší branky.

Za pár minut se o vyrovnání postaralo duo Peterová-Vávrová. Od té doby se kladné statistiky připisovaly jen v náš prospěch. Na konci zápasu na tabuli svítilo skóre 6:1. Jsem rád že jsme historicky první kolo play off v historii oddílu zvládli na výbornou a potešili více než stovku našich fanoušků. Další zkouška nás čeká už tento víkend a to proti prvnímu celku tabulky po základní části – Florbalové Akademii Mladá Boleslav-Nymburk. Věřím tomu, že pokud zápasy odehrajeme v takovém tempu a nasazení jako tyto dva minulé, bude k vidění velmi vyrovnaný zápas. První zápas hrajeme v sobotu od 17 hodin v Mladé Boleslavi, druhý pak v neděli od 19 hodin opět v hale SH TJ Náchod," sdělil Petr Čiháček, trenér FBC Dobruška. ⋌(dr)