I. liga žen

Sokol Dobruška – HK Hlinsko 21:12 (13:6). V prvním zápase jarní části sezony se dobrušské hráčky představily na domácím hřišti proti družstvu HK Hlinsko. Hrálo se za chladného a sychravého počasí a tomu odpovídala i kvalita hry. V úvodu zápasu překvapil Dobrušku soupeř několika rychlými brankami a v šesté minutě bylo skóre zápasu 2:4. Od tohoto momentu však obrana zlepšila svou hru a útok se též začal prosazovat a Dobruška si nakonec došla pro jednoznačné vítězství.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Martínková – Molnárová, Peřinová, Klučáková, Hanovcová – P. Laštovičková 10, A. Henclová 6, Červinská 3, Valíčková 1, N. Henclová 1, (Němcová). Rozhodčí: Šimánek z Krčína. Diváci: 40. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky: Krčín – Studénka 12:2, Rokytnice – Modřany 20:8, Žatec – Tymákov 10:21, Blovice – Přeštice 14:23. Chomutov – Příchovice 13:23. Předehrávka 13. kola: Přeštice – Chomutov 18:12.

II. liga mužů – sk. B

TJ Sokol Dobruška – SK Autonot Jihlava 16:9 (8:5). Úvodní utkání jarní části II. ligy mužů slibovalo zajímavé utkání, neboť domácí v Jihlavě po letech překvapivě prohráli 17:19. Dobrou formu Dobrušky signalizovalo třetí místo na Velké ceně Krčína z minulého víkendu. Druhou devizou bylo odhodlání „pomstít“ podzimní výsledek. To se promítlo i do průběhu utkání, Dobruška chtěla vyhrát a také tak hrála. Do 8. minuty oba týmy proměňovaly své šance a stav byl 2:2. Pak Dobruška trpělivou hrou odskočila na poločasových 8:5.

Soupeř ztratil nervy, nechal si vyloučit jednoho hráče a v oslabení dvakrát rychle inkasoval. Domácím se dařilo střelecky, o marné snaze Jihlavy svědčí, že sedmou branku vstřelila takřka až deset minut před koncem utkání. Dobruška pak dala příležitost mladším hráčům a soupeř korigoval. Výsledek i průběh utkání byl jednoznačný, otázkou bylo, s jakou nadílkou hosté odjedou.

Všichni hráči až na drobné chybičky podali přesvědčivý výkon, a to je dobrý signál pro další utkání.

Sestava a branky Dobrušky: Urban, Malošík – Jan Tomáš, V. Petr, Hejda, Ledvinka, Šrenk, Jakub Tomáš, Š. Hampl 5, Josef Morávek

5, Lenfeld 4,

Josef Tomáš 1, Jan Verner

1. Rozhodčí: Šimánek z Krčína. ŽK: 1:0. ČK: 0:1. Pokutové hody: 1/1:1/1. Diváci: 40. Trenér: J.

Hampl.

Další výsledky:

Veselí n. M. – Osek n. B. 21:14, Vracov – Albrechtičky 12:17, Vítkovice – Chropyně 21:12, Podhorní Újezd – Brno 17:19, Moravská Slavia Brno – Humpolec 19:18. ⋌(dr)

 1. Draken Brno 11  0  2 237:173 22

 2. Veselí n. M. 10  1  1 249:175 21

 3. Vítkovice 7  3  2 239:201 17

 4. MS Brno 8  0  5 256:235 16

 5. Humpolec 6  1  5 177:171 13

 6. Dobruška 6  0  6 195:196 12

 7. Albrechtičky 6  0  6 181:182 12

 8. Vracov 5  0  7 219:229 10