Z dobrušského oddílu se zúčastnily dvě atletky – Kateřina Hlávková a Pavlína Prudičová.

Pavlína Prudičová je věkem ještě mladší žákyně, takže ji čekal pětiboj. Za příznivého slunečného počasí se jí velmi dařilo a zlepšila si osobní výkony hned ve čtyřech disciplínách – v běhu na 60 m překážek (11,76), v běhu na 60 m (9,61), ve skoku dalekém (414 cm) i v hodu míčkem (50,62 m). Tímto vynikajícím hodem se zařadila na 1. místo letošních krajských tabulek a na 8. místo celostátních a nominoval ji na Olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční v červnu v Plzni. V závěrečné osmistovce pak zůstala jen těsně za loňským maximem (2:58,2). Celkem nasbírala 2044 bodů a získala stříbrnou medaili.

Dařilo se rovněž Kateřině Hlávkové. I když už letos soutěží v kategorii starších žákyň, dokáže se výrazně prosadit i mezi o rok staršími dívkami. Starší žákyně již soutěží v sedmiboji a závod probíhá ve dvou dnech. V pátečních čtyřech disciplínách si Katka vylepšila tři osobní maxima – v běhu na 150 m (20,20), ve skoku vysokém (146 cm) i ve vrhu koulí (7,53 m). V běhu na 100 m překážek doběhla ve svém druhém nejlepším čase (16,65). Po prvním dni již v soutěži jasně vedla a druhý den ji čekal spíš boj s vlastními výkony, než se soupeřkami. Bohužel se ale v sobotu výrazně zhoršilo počasí a atlety čekal v Hradci Králové nepříjemný déšť. I ve zhoršených podmínkách ale dobrušská závodnice zabojovala – skočila 509 cm do dálky a hodila 25,59 metrů oštěpem. I když se nejednalo o osobní maxima, nebyla bodová ztráta příliš velká. A když na závěrečných 800 metrů vykouklo sluníčko, čas 2:36,64 znamenal nejenom její zlepšení v této disciplíně, ale i celkový zisk výborných 3925 bodů a zlatou medaili.

Kateřina Hlávková potvrdila svou nominaci na Olympiádu dětí a mládeže, svým sedmibojařským výkonem se zařadila na 7. místo v průběžných celostátních tabulkách a s největší pravděpodobností se zúčastní i mistrovství republiky ve vícebojích, které se bude konat 22. – 24. 5. ve Staré Boleslavi. (jh, dr)