Nejlépe se dařilo Pavlíně Prudičové, která získala dvě stříbrné medaile. Nejprve těsně prohrála souboj o 1. místo v hodu míčkem (49,25 m) a poté výkonem 424 cm obsadila druhé místo mezi téměř padesáti závodnicemi ve skoku dalekém. Navíc potom ještě na 300 metrů zaběhla druhý nejlepší čas (49,88 s tato disciplína ale nebyla vyhlášená jako krajský přebor), získala pro své družstvo celkem 27 bodů.

Úspěšné byly i další dobrušské atletky. Adéla Kartousová, která obsadila páté místo v běhu na 60 metrů (9,15 s) a sedmé místo v běhu na 60 metrů překážek (12,50 s) a získala 10 bodů. Daniela Ohnoutková, pro kterou výkon 126 cm znamenal 3.místo ve skoku vysokém a 8 bodů. Obě dvě pak ještě společně s Adélou Horákovou a Alicí Prostředníkovou vybojovaly 2. místo ve štafetě na 4x 60 metrů a získaly tak 9 bodů. Štafeta se poběží o medaile při 2. kole krajského přeboru, takže dívky mají příště velikou šanci získat medaili.

Aneta Hornofová a Dorota Nováková jsou v kategorii mladších žákyň nováčky a sbíraly zkušenosti. Celkem se družstvu dívek podařilo nasbírat 54 bodů a obsadily trochu smolně až šesté místo, když družstvo na třetím místě získalo jen o 4,5 bodu více.

Závodu se zúčastnil také Radek Čáp, který soutěžil za družstvo Ostroměře. Nejlépe se mu povedl běh na 800 metrů (2:50,31), ve kterém obsadil 9. místo a získal 2 body.

„Příští kolo krajského přeboru se bude konat už 27. května v Hradci Králové, budeme tedy všem držet palce, aby se jim opět dařilo a přivezli nějaké medaile." řekla Jitka Hlávková z atletického oddílu TJ Dobruška. (dr, jh)