MČR ve vícebojích

Závod v Praze se dobrušské atletce poměrně povedl. Předvedla solidní výkony na úrovni sezonních maxim - v běhu na 60 m překážek 9,12 s, ve výšce 151 cm, ve vrhu koulí 11,02 m, ve skoku dalekém 525 cm a v běhu na 800 metrů 2:37,95. Celkem se jí podařilo poskládat 3338 bodů, což pro ni znamenalo vylepšení osobního rekordu o více než 150 bodů. Tento výkon, který by v předešlých letech znamenal ve stejné kategorii výborné umístění, stačil v letošní nabité konkurenci na 13. místo. Přesto, že se nedostala mezi nejlepší desítku, neodjížděla Hlávková zklamaná.

MČR dorostu a juniorů v jednotlivých disciplínách

Ve skoku o tyči Kateřina Hlávková vylepšila krajský rekord.Dobrušské dorostence se podařilo v Ostravě nominovat ve dvou disciplínách - v běhu na 60 m překážek a ve skoku o tyči. Bohužel, obě tyto disciplíny byly zařazeny v časovém pořadu na shodnou dobu. Přesto se Kateřina Hlávková rozhodla absolvovat obě, i když to znamenalo nedostatečné rozcvičení na obou. V překážkovém běhu vyrovnala své sezonní maximum (9,12 s), což stačilo na celkové 18. místo. Ve skoku o tyči se jí i bez absolvování zkušebních skoků dařilo lépe. Po dvou zaváháních se jí nakonec podařilo napoprvé překonat laťku ve výšce 282 cm, což znamenalo celkové 10. místo a vylepšení krajského rekordu.

Nyní Hlávkovou čeká další fyzická a technická příprava, kterou absolvuje v Pardubicích, kde studuje na sportovním gymnáziu. Před hlavní atletickou sezonou by měla jako členka SCM absolvovat čtrnáctidenní soustředění se širší mládežnickou reprezentací ve Španělsku.   (dr, jh)