Dobruška – Třetí kolo Krajského přeboru staršího žactva v atletice se uskutečnil

Dobruška – Třetí kolo Krajského přeboru staršího žactva v atletice se uskutečnilo v Trutnově. Dobrušskou atletiku odjelo reprezentovat deset dětí.

22.7.2016

ÚSPĚŠNÁ desetičlenná výprava dobrušských atletů na závodech v TrutnověFoto: Jitka Hlávková

Nejlépe se dařilo Kateřině Hlávkové, která pro své družstvo získala 24 bodů. Obsadila 2. místo v běhu na 150 metrů (20,34 s), 3. místo ve skoku vysokém (140 cm) a 3. místo ve vrhu koulí (9,67 m). I když s výkony spokojená nebyla, odvezla si z Trutnova dvě medaile, protože běh na 150 m a skok vysoký byly v tomto kole vyhlášeny jako přebory jednotlivců.
Ve sbírání bodů jí tentokrát zdatně sekundovaly dvě oddílové kolegyně. Pavlína Prudičová obsadila první místo v hodu oštěpem (34,10 m), ve kterém současně vytvořila nový krajský rekord své kategorie, 5. místo ve vrhu koulí (8,14 m) a 8. místo ve skoku vysokém (135 cm) – získala 20 bodů. Eliška Plašilová s přehledem ovládla hod kladivem (22,01 m) a získala 7. místo ve vrhu koulí (8,07 m) a 8. místo v hodu oštěpem (18,03 m) – pro družstvo vybojovala 18 bodů.
Ostatním dívkám se rovněž dařilo, všechny si vytvořily nějaký osobní rekord. Zuzka Srdínková obsadila 3. místo ve skoku dalekém (447 cm), Adéla Kartousová 7. místo v běhu na 60 m (8,80 s) a 10. místo ve vrhu koulí (6,48 m), Lenka Rozínková 7. místo v hodu oštěpem (18,42 m) a 19. místo v běhu na 150 metrů (22,51 s) a Tereza Horáková 11. místo ve skoku vysokém (125 cm) a 19. místo v běhu na 60 m (8,96 s). Společně pak ještě vybojovaly 6. místo ve štafetě 4x 60 metrů. Lucie Pojezdalová přidala 6 bodů za 5. místo v běhu na 1500 m (5:54,61 s) a dívky s celkovým ziskem 90 bodů obsadily 2. místo za Sokolem Hradec Králové. Celkově udržely druhé místo v soutěži před třetím Trutnovem, čtvrtým Novým Městem nad Metují a dalšími čtyřmi družstvy a mají velkou naději postoupit na mistrovství Čech družstev, které se bude konat v září. Vše se rozhodne 27. srpna v Hradci Králové, kde se koná poslední kolo soutěže.
Také chlapci předvedli solidní výkony. Jan Baláček obsadil 5. místo v běhu na 100 metrů překážek (19,69 s), 9. místo v hodu oštěpem (22,38 m) a 9. místo ve vrhu koulí (7,12 m) a Radek Čáp 4. místo v běhu na 3000 m (13:26,55 s), 10. místo ve vrhu koulí (6,00 m) a 16. místo v běhu na 60 m (9,16 s). Družstvu Ostroměře, za které hostují, přispěli 18 body a obsadili s ním čtvrté místo. (dr, jh)

Autor: Leoš Dragúň, Redakce

22.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Šachisté vstoupili do nové sezony

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Královéhradecko, Broumov - Výstavba nového autobusového terminálu za více než 23,6 miliónu korun se v polovině října konečně rozběhla.

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.