Ve městě F. L. Věka se představí celkem 88 týmů (80 muži a 8 ženy). Na šesti hřištích s povrchem Sport Court Power Game se odehraje 270 zápasů! Do začátku florbalového klání zbývá několik dnů a pořadatelský tým v čele s ředitelem turnaje JANEM ČERNÝM (na snímku) finišuje s přípravami.

Loni si Open Air Cup odbyl úspěšnou premiéru. S jakým cílem a očekáváním jste turnaj připravovali?

Hlavní myšlenkou je spojovat lidi skrz florbal z celé ČR, aby si v Dobrušce užili víkend nejen plný florbalových zápasů, ale i další zábavy. A ukázat krásu tohoto sportu pod širým nebem. Zájem předčil naše očekávání. Po vydařeném loňském turnaji, který měl spoustu kladných ohlasů, jsme se chtěli posunout dál. Původně jsme si mysleli, že posuneme hranici na 60 týmů a otevřeme ženskou kategorii, ale pořád jsme posunovali laťku až na maximální možnou kapacitu, což je zmiňovaných 88 týmů.

Oproti loňsku je letos účast dvojnásobná. Co toto navýšení obnáší po organizátorské stránce?

Zhruba roční přípravy na turnaj začaly gradovat v lednu tohoto roku, kdy turnaj začal nabývat na konkrétnější podobě. Pro nás je největší novinkou „manažerská" práce, kdy se učíme propagovat turnaj mezi sponzory, médii a dalšími partnery turnaje. Další velkou novinkou je rozšíření počtu hřišť na šest a zvýšení kvality hracího povrchu.

Klíčovým asi bylo navýšení počtu hřišť na šest, jinak by maraton 270 zápasů nebylo možné uskutečnit, že?

Ano, už vloni jsme si zahrávali s myšlenkou vybudovat v areálu víc hracích ploch. Letos to díky počtu prohlášených týmů již byla nutnost. Hledali jsme řešení, jakým způsobem a kde hřiště postavit. Zvolili jsme tenisové kurty, které sousedí s víceúčelovým hřištěm. Ale teď nastala otázka jak. Spojili jsme se s firmou Precol s.r.o. která zajišťuje a půjčuje hrací povrchy. Na turnaj nám tak zapůjčí 1400 metrů čtverečních speciální podlahy, která bude položena na kurty a také na víceúčelové hřiště, aby byly všechny hrací plochy stejně kvalitní.

Na jaké další vylepšení a zkvalitnění zázemí se mohou účastníci těšit?

Co se týče zázemí areálu, od minulého roku se uskutečnilo spoustu úprav, které nám umožňují využít areál zase o něco víc. Proběhla rekonstrukce bazénku. Úpravy terénu v přilehlých prostorách stadionu nám umožní zvětšit prostor pro doprovodný program.

Týmy přijedou z celé republiky, odkud nejdále?

Nejdále máme tým z Karlových Varů, z Českého Krumlova nebo i z Kyjova či Uherského hradiště.

Dá se určit, kdo bude patřit k papírovým favoritům, nebo se uvidí až na místě?

Tohle nemůžeme soudit, jelikož se turnaje účastní týmy z celé ČR, které ani neznáme a které mohou být poskládány z různých hráčů. Jedno víme jistě, že polický tým Cirkus Bude nebude loňský triumf obhajovat, jelikož se turnaje neúčastní. Jejich finálový soupeř, mladíci z Náchoda IC Warberg, ale na turnaji budou, tak je můžeme zařadit do řádku favoritů.

Stejně jako loni bude připraven bohatý doprovodný program…

Pro účastníky i návštěvníky turnaje bude připraven paintball, stolní fotbálky a největší novinkou je bublinový fotbal. Páteční večerní program obohatí dívčí kapela The Apples, sobotní večer obstará Pohodex tým se svojí diskotékou. Podrobné informace k turnaji najdete na www.openaircup.cz.

Kam byste chtěli turnaj směrovat v blízké budoucnosti?

Letošní ročník je pro nás zlomový. Pokud vše dopadne podle našich představ, chystáme na příští rok rozšíření turnaje na celý týden Open Air Games. Myšlenkou této akce je propojit širokou veřejnost s tímto sportem. Udělat turnaj pro děti, sponzory a partnery dobrušského florbalu a to vše v jednom týdnu, který by vyvrcholil opět velkým víkendovým turnajem mužů.