Obrovské nasazení všech hráček na obou stranách, vzrušující okamžiky před oběma brankami, tvrdé osobní souboje, drama až do poslední sekundy, divácký rekord v hledišti a skvělé fanoušky, kteří hnali (a dohnali) domácí tým za vytouženým vítězstvím.

Po bezbrankové první se ujal Chomutov vedení. Domácím hráčkám v červených dresech se podařilo ještě v prostřední části vyrovnat a do závěrečné třetiny nastoupily opravdu zostra. Vytvořily si tlak před brankou hostů a po 31 sekundách se dostaly do vedení. Čas běžel, ale na světelné tabuli stále svítilo skóre 2:1.

Z úterního zápasu florbalistek v Dobrušce.
Florbalové infarktové čtvrtfinále: Dobruška vydřela výhru mezi senem a vidlemi

Drama vrcholilo dvě minuty před koncem, když byla vyloučena jedna z domácích florbalistek a soupeřky navíc stáhly ze hry brankářku, takže měly na palubovce dvojnásobnou početní převahu. Bojovalo se jako o život, diváci byli na nohou! Jakmile zazněl závěrečný klakson, vypukla na polovině FBC Dobruška i v hledišti neskutečná euforie. Zatímco Dobruška slavila, hráčky Chomutova držely hlavy v dlaních – sen o postupu se jim rozplynul.

Finále! Finále! Finále! Holky, děkujem! Znělo ještě dlouho po závěrečném hvizdu z domácího kotle, všichni na tribunách si s florbalistkami v červených dresech vychutnávali velké vítězství. Oslavy v mnohém připomínaly zápasy v NHL, i když nepadl hattrick, příznivci poctili vítězky čepicemi, které po zásluze přistály na palubovce.

Dobruška zažila florbalovo-velikonoční sobotu, na kterou budou všichni aktéři dlouho vzpomínat.