Skvělého úspěchu zde dosáhl Josef Švorc z AMK Dobřany v Orlických horách, který startuje za tým RSK TRADE. Ve třídě 125 ccm si v rozjížďkách zajistil druhým místem postavení na startu v první řadě finálové jízdy. Po famózním startu se ujal vedení, získal potřebný náskok, který dokázal udržet až do ukončení závodu tentokrát ne šachovnicovou, ale červenou vlajkou. Důvodem byla nehoda Jakuba Novotného, který nezvládl svoji buginu, čelně narazil do svodidel a o převoz do nemocnice se musel postarat vrtulník.

Naštěstí se tato nehoda obešla bez následků. Na druhém místě skončil Libor Teješ a na třetím Ondra Hartych. Za tímto úspěchem talentovaného jezdce stojí realizační tým RSK TRADE v čele s Romanem Kalvodou.

O dramatické situace nebyla nouze i v dalších divizích. Například v divizi Super buggy začalo hořet auto Pospíšilíkovi dvě kola před cílem a z prvního místa musel odstoupit. Nakonec zvítězil nestárnoucí Jaroslav Hošek před Romanem Keřkou a André Hinnenkampem z Německa. Celkové výsledky ze závodů v Nové Pace najdete na www.autokrosar.cz.

Mistrovství ČR Racer Buggy pokračuje dalším závodem 8. a 9. června v Dobřanech v Orlických horách.