Kolotoč republikových bodovacích turnajů nejvyšší kategorie se zastavil na jihu Moravy – v Hodoníně a v Hustopečích. Téměř kompletní špička ve všech kategoriích bojovala o umístění na novém žebříčku ČR už bez započítání výsledků z minulé sezony. Šlo také o účast na prestižních žebříčkových turnajích těch nejlepších hráčů, které se budou konat v prosinci.

Pro oddíl SK Dobré byl uplynulý víkend velmi vydařený. Zisk celkem osmi cenných kovů je nejlepším výsledkem v jeho desetileté historii. Dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile jej oprávněně řadí mezi elitu oddílů s kvalitní mládežnickou základnou.

DOROST

V konkurenci 48 dívek se doberským hráčkám dařilo na půl. Vedle přímo nasazených Simony Šlehobrové a Daniely Rozínkové se do skupiny mezi 16 nejlepších tentokrát neprobojovala ani jedna hráčka z těžkých kvalifikačních bojů. Aneta Sedloňová podlehla v rozhodujícím zápase Lajdové z Vlašimi, Kateřina Rozínková už v prvním kole Janků z Břeclavi. Ve čtyřhře spolu nepřešly přes druhé kolo a ani v soutěži útěchy se tentokrát neprosadily do závěrečných kol.

Za to dvě dlouhodobě nejúspěšnější doberské dorostenky si vedly velmi dobře. Ze skupin hlavní soutěže postoupily obě po jedné porážce, ale díky ostatním výsledkům Simona Šlehobrová z prvního a Daniela Rozínková z druhého místa. Daniele los pro zápas o postup do semifinále přisoudil druhou nasazenou Adámkovou, které po vyrovnaných setech podlehla. Simona porazila ve stejném kole Tomanovskou a když následně zdolala i Adámkovou, postoupila do finále. Tam sice podlehla republikové jedničce Blaškové, ale druhé místo je skvělým výsledkem a potvrzením oprávněné nominace do reprezentačního družstva juniorek pro zbytek sezony.

Po dobrých výkonech ve dvouhře se Šlehobrová i Rozínková prosadily také ve čtyřhře. Se svými stabilními spoluhráčkami zajistily pro oddíl další dvě medaile. Daniela s Meidlovou podlehly v pětisetové bitvě v semifinále právě Simoně s Dagmar Blaškovou. Ty následně uspěly i ve finále, a tím vyhrály již třetí turnaj za sebou.

STARŠÍ ŽACTVO

Mezi starším žactvem se nejvíce dařilo Kateřině Rozínkové. Ve dvouhře v základní skupině postupně zvítězila nad Kopfovou (Vrbno pod Radhoštěm), Lucií Novotnou (Hodonín) a Šourovou (Slavoj Praha). Se třemi výhrami postoupila do čtvrtfinále. Los ji přidělil Kmeťovou (Dubňany). Zápas se Rozínkové nepovedl a po prohře obsadila celkové slušné 5. - 8. místo. Svůj neúspěšný boj o medaili si vynahradila ve čtyřhře. Se svojí vlašimskou partnerkou Hejnovou porazily všechny páry a radovaly se z vítězství. Pikantní bylo ,,oddílové finále“. Soupeřkami v boji o zlato jim byly Aneta Doucková s Barborou Kapounovou (TTC Ústí nad Orlicí ). Pro Douckovou to byla první medaile na republikovém bodovacím turnaji v kategorii staršího žactva. Ve dvouhře se již tolik neprosadila a obsadila celkové 25. – 32. místo.

Vojtěch Rozínek tentokrát nepředvedl svůj optimální výkon. Ze soutěže útěchy byl navíc kvůli zdravotním komplikacím odhlášen.

MLADŠÍ ŽACTVO

Mezi chlapci se od Vojtěcha Rozínka očekávala alespoň jedna zlatá medaile. Byl nejvýše nasazeným hráčem a po triumfu na předešlém bodovacím turnaji chtěl úspěch zopakovat. Ve skupině měl za soupeře Miroslava Lapku (Bělá pod Bezdězem), Davida Průšu (Jižní Město) a Patrika Klose (Dolní Benešov). S menšími problémy skupinu vyhrál a postoupil mezi nejlepších 16 hráčů. V prvním kole si s přehledem poradil s Michalem Glosem (Třinec), následně s Lukášem Hoblem (Františkovy Lázně). Postup do semifinále byl pro Vojtu povinností. V něm mu los přidělil Jiřího Martinka (Mittal Ostrava).
Letos se spolu utkali již dvakrát ve finále bodovacích turnajů. Bilance vzájemných zápasů byla 1:1, a tak se očekával vyrovnaný boj.

Rozínek začal bravurně a v prvním setu svému soupeři udělil ostudného kanára. Martinko se však rychle oklepal a ve druhém setu byl lepším hráčem. Třetí vyzněl lépe pro Rozínka, jenž se znovu dostal do vedení. Od začátku čtvrtého setu však tahal za kratší konec, zejména díky nedodržení taktiky, a zápas zcela zbytečně prohrál.

Ve čtyřhře Rozínek s Lapčíkem (KST Zlín) podlehli až ve finále dvojici Patrik Klos – Petr Březovský. Kýžené zlato tak doberský talent nezískal, ale se ziskem dvou medailí může být spokojený. Ve třech letošních republikových turnajích neskončil hůř než třetí.

Medailově se dařilo i doberským dívkám. Dvojice Kamila Hlávková, Stanislava Slezáková (Zlín) se po výborných výkonech probojovala až do finále, v němž už nestačila na pár Pyskatá, Tušlová. Ve dvouhrách dosáhla velmi dobrého výsledku Kamila Hlávková. Probojovala se z kvalifikačních bojů do hlavní soutěže. Ve výborných výkonech pokračovala i tam.

V prvním zápase měla proti pozdější vítězce Markétě Ševčíkové (SKST Dubňany) dokonce mečbol, který se jí ovšem nepodařilo proměnit. Zápas s Terezou Kozákovou (TTC Lhoty ) se jí příliš nevydařil, ale v posledním zápase bojovným výkonem uspěla proti Dominice Koblovské (Mittal Ostrava) a celkově obsadila solidní 9. - 12. místo.

Monice Rozínkové a Kateřině Pleskotové se tolik nedařilo. Ani jedna nepostoupila z kvalifikace. V soutěži útěchy následně skončily shodně ve druhém kole.

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

V nejmladší věkové kategorii doberský oddíl reprezentovali dva chlapci. Lépe se vedlo Patriku Raškovi. Postoupil ze základní skupiny do nadstavbové části, kde však nestačil na Koubka (Jiskra Holice) a obsadil 17. - 32. místo. Vojtěchu Viesnerovi se tentokrát výsledkově tolik nedařilo a svoji pouť turnajem ukončil v prvním kole útěchy. (jr, jš)

Medailová umístění

1. místo: Simona Šlehobrová ve čtyřhře dorostenek (spolu s Dagmar Blaškovou, Frýdlant n. O.), Kateřina Rozínková ve čtyřhře starších žákyň (spolu s Hejnou, Vlašim).
2. místo: Simona Šlehobrová ve dvouhře dorostenek, Kamila Hlávková ve čtyřhře mladších žákyň (spolu se Stanislavou Slezákovou, Zlín), Vojtěch Rozínek ve čtyřhře mladších žáků (spolu s Ondřejem Lapčíkem, Zlín), Aneta Doucková ve čtyřhře starších žákyň (spolu s Kapounovou, Ústí n. O.).
3. místo: Vojtěch Rozínek ve dvouhře mladších žáků, Daniela Rozínková ve čtyřhře dorostenek (spolu s Ivou Meidlovou, Děčín).