„Akci pořádáme dvakrát do roka – v květnu a právě na přelomu září a října. Jarní termín bývá o něco silnější, ale i teď na podzim očekáváme, že dorazí alespoň dvacet koní a ještě víc jezdců. Některé soutěže jsou totiž určeny dvojicím, jindy se děti na koni vystřídají. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek a zúčastnit se může kdokoliv. Klidně to může být i ten, kdo má koníka na dvorku a jezdí rekreačně, musí mít ale potvrzení od veterináře,“ říká Adéla Myšková z Jezdeckého klubu Isabel.

Mladé jezdce čeká hned osm kategorií, v nichž mohou patřičně předvést své dovednosti. Chybět nebude jízda zručnosti s vodičem a bez vodiče, stejně jako parkury různé obtížnosti od čtyřiceticentimetrových překážek až po osmdesáticentimetrové a ti nejlepší se mohou těšit na pěkné ceny.

„Připraveny máme kokardy pro nejlepších šest v každé kategorii a pro ty, kteří stanou na stupních vítězů, pak navíc poháry. Kromě toho se mohou děti těšit na zajímavé věcné ceny, v tomto směru nám velice pomohl příspěvek od České unie sportu,“ uvádí Adéla Myšková.   (vz)

STOLNÍ TENIS - ilustrační foto.
„Fialky“ čeká domácí dvojzápas