Z českých jezdců do páteční kvalifikace zasáhnou i Kateřina Vojáčková, Petr Horák, Martin Mikyska, Jan Nečas, Daniel Porkert a junioři Ladislav Hrstka, Daniel Kašpar, Kristián Salač, Jan Rovenský. V sobotu je na programu semifinále a od 14.00 finále.

První ročník Snowjamu se uskutečnil v roce 2006 v Peci pod Sněžkou, o dva roky později se závod přesunul do Špindlerova Mlýna a od roku 2013 patří do seriálu SP. „Opravdu mě moc těší, že Snowjam se dožil tohoto výročí, a i letos to bude oslava snowboardingu," řekl zakladatel Snowjamu a bývalý olympionik Martin Černík.

Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu Pančochová skončila loni ve Špindlerově Mlýně třetí. „Moc se na Snowjam těším a doufám, že předvedu nejlepší triky," řekla při nedávném mistrovství světa v Sierra Nevadě, kde do finále neprošla.

Pořadatelé lákali ke startu mistryni světa v Big Airu Rakušanku Annu Gasserovou či Jamie Andersonovou z USA, ale ani jedna nejspíše nedorazí. „Ale přijede celá řada top jezdců a bude to pro fanoušky mazec," ujistil Černík a dodal: „Na Snowjamu se každý rok odjel nějaký nový trik a já jsem sám zvědavý, co přijde letos."

Vedle slopestylu se diváci tradičně mohou těšit v sobotu na večerní exhibiční Big Air. „A pak na narozeninový večírek," řekl Černík.

Program závodů a exhibice
Pátek: Kvalifikace: 10.00 – 14.00 kvalifikace mužů a žen (Snowpark).

Sobota: Semifinále a finále: 9.30 – 11.30 semifinále mužů a žen, 13.00 – 15.20 finále mužů a žen, 15.30 dekorování vítězů, 18.50 – 19.50 Snickers BEST TRICK (Big air)