Poslední srpnový víkend odstartovaly úvodními zápasy ligové soutěže v národní házené.

Prvoligové hráčky Dobrušky na úvod zajížděly do Krčína a tradiční sousedské derby tentokrát jasně ovládly. Druholigoví dobrušští muži vstoupili do nové sezony remízou na hřišti 1. NH Brno.

I. liga žen - 1. kolo:

Sokol Krčín – Sokol Dobruška 16:29 (6:17). Zpočátku se oba týmy oťukávaly a skóre narůstalo pozvolně na obou stranách. Za stavu 4:4 se Dobruška díky několika rychlým brejkům dostala do výraznějšího vedení, které se jí podařilo do poločasu navýšit na propastný rozdíl jedenácti branek! V druhém poločase se již nic zásadního nezměnilo a na hřiště se na obou stranách postupně vystřídaly téměř všechny hráčky z laviček. Díky bojovnému výkonu celého družstva, dobrušské hráčky získaly s jistotou první dva body nové sezony. Příští utkání sehrají dobrušské Sokolky v sobotu 2. září v Žatci.

Sestava a branky Dobrušky: Kočová – Hanovcová, Peřinová, Svobodová, Štěpánová, (Němcová) – Vošlajerová 10, Bittnerová 6, Henclová N. 5, Červinská 3, Králíčková 3, Jelenová 2.

Další výsledky: TJ Plzeň-Újezd – TJ Žatec 24:14 (12:7), Sokol Tymákov – TJ Sokol Podlázky 26:10 (14:5).

II. liga mužů, skupina B - 1. kolo:

1. NH Brno – Sokol Dobruška 18:18 (10:12). Začátek utkání patřil hostujícím hráčům, kteří udávali tempo zápasu a postupně navyšovali své vedení. V průběhu osmnácté minuty měla Dobruška náskok 5 branek (10:5), ale domácím se podařilo do přestávky snížit na rozdíl dvou gólů. Po změně stran se Brno ujalo vedení, ale bojovným dobrušským házenkářům se podařilo několik vteřin před koncem vyrovnat, když Josef Tomáš ranou o tyč stanovil konečný výsledek zápasu na 18:18. Hráči z města F. L. Věka se sami připravili o výhru, když neproměnili dva pokutové hody. Na druhou stranu mohli být rádi, že nevstoupili do nového ročníku porážkou. V neděli 3. září se od 10.30 hodin představí v domácím prostředí v duelu se Sokolem Kokory.

Sestava a branky Dobrušky: Tomáš Preclík, Miloš Kodydek – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Milan Roleček, Jan Verner, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Jakub Šrenk, Lukáš Ledvinka – Adam Jindra 6, Michal Verner 3, Tomáš Josef 8, Štěpán Hampl 1.

Další výsledky: SK Studénka – Draken Brno 19:19 (11:8), TJ Stará Ves n. O. – KNH MS Brno 18:24 (9:15), TJ Sokol Osek n. B. – Sokol Svinov 17:20 (7:7), Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd 15:11 (9:6), Sokol Kokory – Sokol Ostopovice 15:18 (7:9).   (dr, pv, tp)