Kostelecký cyklistický tým DT–Specialized absolvoval první soustředění před sezonou v příštím roce

Trénink v terénu

Prosincové čtyřdenní setkání už bylo zaměřené na trénink v terénu na horských kolech, v posilovně, a kvůli deštivému počasí došlo i na pěší túry.

Čas na seznámení

„Závodníci absolvovali na horských kolech tří až čtyřhodinové porce s kopcovitými výjezdy i s tréninky na základní vytrvalost. V dalším programu jsme se zaměřili na rozvoj síly v posilovně i na spinningu. V regeneračním programu jsme využili možnosti sauny a bazénu. Poslední den jsme se kvůli nepříznivému dešti se sněhem a teplotě okolo dvou stupňů nad nulou raději rozhodli pro pěší túru. Celá čtyřdenní akce měla kromě poměrně náročných tréninků i seznamovací charakter, protože i letos pracujeme s dosti obměněným kolektivem poskládaným z mladých talentovaných závodníků prakticky z celé republiky,“ prozradil šéf týmu Dan Rücker.

Nucené změny

„Abychom dodrželi nastolenou koncepci týmu založenou na rozvoji zejména mladých jezdců do 23 let, muselo ke změnám i letos nutně dojít. Do funkce trenéra k nám na následující sezonu přichází Jan Faltýnek, který letos ukončil bohatou závodní kariéru. V minulosti působil v týmech Joko Zlín, PSK Whirlpool, ED-Systém a na závěr aktivní činnosti v Cube-Euroregion Nisa,“ přiblížil kariéru zkušeného cyklisty Dan Rücker.

Nová sestava

Pro nadcházející sezonu by dres DT-Specialized měli oblékat Jiří Brázdil (2008 CK Windoors), Tomáš Dudek (2008 DT-Specialized), Tomáš Míček, Marek Zaoral (oba 2008 Cube-Euroregion Nisa), Jiří Korbel (2008 Denzel-AUT), Jakub Ehrenberger ( 2008 Cube- Euroregion Nisa) a nadějný mladík Nikolas Maršálek (TJ Uničov).

(dr, six)