Skvělá návštěva (820 diváků) v trutnovské hale ZŠ Komenského se při nedělním odpoledni těšila, že uvidí napínavé derby, v němž basketbalistky domácí Lokomotivy přivítaly rivalky z Hradce.

Vzhledem k posledním výsledkům obou týmů i tabulkovému postavení šlo o jasný šlágr 11. kola ŽBL. Jenže předpoklady dramatické bitvy se nenaplnily. Rozhodnuto bylo už po úvodní desetiminutovce, kdy palubovku zcela ovládly hostující „lvice“ a vytvořily si komfortní náskok 38:14. Tolik bodů kolikrát nevstřelily ani za poločas.

„Byla to čtvrtina snů,“ řekla po utkání hradecká křídelní hráčka Pamela-Therese Effangová. V dalším průběhu byla hra už vyrovnaná, ale Hradci to stačilo k hladkému vítězství 80:59.

„Lvice“ ve středu hostí Marburg
Atraktivní basketbalový zápas Středoevropské ligy (CEWL) bude ve středu k vidění v královéhradecké hale na Eliščině nábřeží, kde domácí „lvice“ od 18.30 hodin přivítají lídra německé Bundesligy Marburg. Bojovat se bude o postup do Final Four.

„Bohužel jsme nezachytili úvod, kdy nás soupeř předčil po všech stránkách, fyzicky i mentálně. Byl kvalitně připravený, eliminoval naše největší zbraně a naopak sám využil svoje dominantní hráčky. Úvodních pět minut rozhodlo zápas. Potom jsme si řekli, že ve zbytku utkání musíme bojovat o každý bod, o každý míč a snažit se snížit hrozivý rozdíl, což se povedlo. Jsem rád, že jsme se pak dokázali Hradci vyrovnat,“ uvedl na webu zenskybasket. cz Michal Martišek, kouč trutnovské Lokomotivy.

Jeho protějšek Romana Ptáčková byla logicky spokojenější, avšak nelíbil se jí výkon týmu po první části. „Do Trutnova jsme jeli s respektem po výsledcích, které dosáhl. Věřila jsem, že domácí nepodceníme. V úvodní části podal náš tým famózní výkon, předváděl maximum s obrovskou koncentrací, tedy přesně to, na co jsme se připravovali. To se bohužel nedá říct o dalším průběhu. Při snadno získaném vedení klesla koncentrace a nedokázali jsme odehrát v lepší formě celý zápas. Ve druhé půli to pro mě bylo na lavičce utrpení, měli jsme 29 ztrát, to si nemůžou dovolit ani starší dorostenky,“ pronesla trenérka hradeckých „lvic“.