Sportovní klub Toulky Ohnišov připravuje již 43. ročník s novými trasami i pohádkovými bytostmi. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„V loňském roce se akce zúčastnily téměř tři tisíce turistů. Věřím, že pokud nám bude počasí přát, mohli bychom útočit na rekord 3 056 účastníků ze 41. ročníku. Pro tento rok připravujeme pět turistických tras, čtyři cyklotrasy a pro nejmenší samozřejmě také pohádkový les," uvedla Iva Jakubská, členka organizačního týmu.

Turistické trasy (7, 10, 14, 18 a 24 km) jsou připraveny tak, aby si účastníci mohli i přímo na trati vybrat, zda budou v cestě pokračovat, nebo zamíří zpět do cíle. Nejkratší, šestikilometrová trasa pohádkovým lesem je určena těm nejmenším.

Na cyklisty čekají tratě 12, 28, 43 a 58 kilometrů. První dvě kratší trasy jsou vedeny po silnicích, ty delší jsou určeny pro cyklisty na horských kolech.

Prezence proběhne v Ohnišově v pohostinství U potoka pro cyklisty a pěší od 7 do 10 hodin a pro pohádkový les pak od 8 do 10 hodin. Pro všechny účastníky, kteří dojdou do cíle, je připravena medaile a diplom. O příjemnou atmosféru se od 10 do 17 hodin postará country kapela Tomy.