Ale nejen to. Hlavním cílem není jen závodění, nýbrž možnost přivést děti ke sportu a dopřát jim dopoledne i dopoledne plné zábavy. Prezence začne už v 9 hodin a start závodů je naplánován o hodinu později.

Budou to závody, jak se patří, ale jejich aktéři mají k dospělosti přeci jen ještě daleko. Lyžařský areál u horské chaty Čihalky na dnešek připravil již druhý ročník dětských závodů v lyžování a snowboardingu. Tento závod je vypsán pro neregistrované lyžaře, aby přitáhl děti ke sportu.

Závodit se bude ve třech věkových kategoriích, a to od čtyř do devíti let, od deseti do dvanácti let a nejstarší děti budou od dvanácti do patnácti let. Soutěžní disciplínou se stane slalom, aby všichni ukázali, jak umějí zdolat branky na svahu.

Pro vítěze jsou připraveny hodnotné a věcné ceny, startovné činí 210 korun, avšak v ceně je zahrnuta i celodenní permanentka. Rodiče s dětmi si tak budou moci užít celou sobotu na svahu. Navíc doprovod malých závodníků se může těšit i na bohaté občerstvení. Na místě bude možné i zapůjčit snowboardové vybavení včetně bot.

Odpoledne pak program završí dětská diskotéka.