Letošní sezona byla pro něj v této divizi poslední, jelikož příští rok přestupuje již do „dospělácké" divize kartcrossu, kde se plánuje zúčastnit kompletního seriálu KartCross Mascom Cupu 2016.

„Poslední rok Pepči v dětské divizi RB 125 by se dal ve zkratce nazvat sezonou snů. V této třídě účinkuje od roku 2012, kdy se již pod křídly nového týmu RSK Trade zúčastnil všech podniků mistrovství ČR. Do této divize odstartoval s nově postaveným autem z dílny Romana Kalvody. Od roku 2012 získával s výbornou technikou a zázemím cenné zkušenosti, aby je pak mohl následně uplatnit a dokonale využít. Pokud se spojí kvalitní zázemí a spolehlivý a rychlý jezdec, zbývá už jen doufat v tolik potřebné štěstí. Nicméně dnes můžeme říci, že letos se to sešlo vše najednou," sdělil otec Josef Švorc st.

Již úvodní závody sezony v Sedlčanech – Pohár sponzorů – hodně napověděly o ambicích dobřanského závodníka. „Brali jsme to jako test před zahájením mistrovského seriálu. Pepča měl možnost trénovat již před sezonou v kartcrossu s obsahem motoru 600 ccm a myslím, že mu to moc pomohlo. Oba závody vyhrál a ze Sedlčan jsme odjížděli s dobrým pocitem z techniky i jezdce," řekl otec Švorc a jeho slova potvrdil syn: „Sezonu jsem začal tréninky v kártu, kde šlo hodně věcí oproti malému autu těžko. O to jednodušší to bylo si pak sednout do RacerBuggy. Navíc velký kárt jede rychle a já si tak zvykl na vyšší rychlost."

V plné rychlosti. Josef Švorc ve všech letošních závodech dojel na prvním místě a zaslouženě vybojoval mistrovský titul.

Talentovaný jezdec suverénně ovládl seriál Mistrovství ČR, když triumfoval ve všech závodech (Humpolec, Dobřany v O. h., Nová Paka, Přerov, Poříčí nad Sázavou, Dolní Bousov – Boudov a Sedlčany. Třešničkou na dortu bylo vítězství tradičního setkání mistrů v Humpolci jak jednotlivců, tak i v družstvech.
„Chtěl jsem udržet neporazitelnost a vyhrát všechny závody. V době posledního podniku v Sedlčanech jsem měl jet na školní výlet do Skotska, ale přednost dostaly závody," přiznal Pepča Švorc, kterého přišli povzbudit spolužáci na domácí trati v Dobřanech v Orlických horách.

Jedenáctiletý Josef Švorc pokračuje v rodinné tradici. Pochází z motoristické rodiny. V minulosti závodil velice úspěšně jeho děda v motokrosu a poté i jeho otec. Ten se věnoval jednak motokrosu, kde byl dlouhá léta pravidelným účastníkem mistrovství ČR. Mimo letní sezonu se věnoval mistrovství České republiky v motoskijöringu, kde získal mistrovský titul.
„Letos se nám dařilo všude kam jsme přijeli a moc si toho vážíme. Základem úspěchu jsou jak jezdecké zkušenosti nasbírané za šest let závodění, tak práce s technikou a perfektní zázemí. Technika fungovala perfektně a nestalo se, abychom nedojeli do cíle kvůli technické závadě. Těžili jsme i z chyb soupeřů, kterým se Pepča vyvaroval. Jízda měla vždy náboj, jistotu, přesnost a spolehlivost. Velké poděkování patří hlavně teamu RSK Romana Kalvody, mechanikům Martinovi Medáčkovi a Petrovi Kalvodovi a také partnerům, kteří naše snažení podporují," uzavřel Josef Švorc starší. Společně se synem již vyhlíží nadcházející sezonu, první mezi „dospěláky".

(dr, jš)