Na první pohled by se zdálo, že se jednalo o lehkou záležitost. Souhlasíte?
Byl to sólo závod od začátku do konce. Bylo to prakticky stejné jako v loňském roce. Jsem samozřejmě rád, že jsem obhájil prvenství, ale na druhou stranu mě mrzí, že jsem musel závod absolvovat sám. Přece je to jiné, než když člověk soupeří od začátku s dalšími běžci. Jeden ze soupeřů se mě držel do třetího kilometru, ale stejně jsme nebyli v úplně těsném kontaktu. Celý závod jsem si musel odtáhnout sám. V podstatě do byla dobrá příprava na půlmaraton, který absolvují o nadcházejícím víkendu v Hradci Králové.

Oproti loňskému roku jste dosáhl o půl minuty lepšího času. Počítal jste s tím? Jste spokojený?
Vzhledem k tomu, že jsem běžel sám a byl to prakticky trénink, tak jsem s dosaženým časem určitě spokojený.

Stejně jako loni přálo počasí a byla výborná atmosféra…
To je pravda. Sice jsem si přál, aby svítilo slunce a bylo příjemné podzimní počasí, ale i tak byly dobré podmínky. Sice nahoře trochu foukal vítr, ale to nehrálo žádnou roli. A atmosféra? Ta je tady opravdu domácí. Rád do Sedloňova jezdím, protože se jedná o pohodový závod po všech stránkách. Pořadatelé zaslouží plné absolutorium. Pro běžce je to tradiční podzimní svátek.

Jaké plány máte pro zbytek sezony?
V poslední době jsem si začal vyjednávat maraton, ale zatím nemám jasno, kde to bude. V jednání je start v Lausanne a v Lucernu, možná taky Benátky. Uvidíme, co se podaří zajistit. Termín by měl být čtrnáct dnů po Hradeckém půlmaratonu.