Stolní tenistky SK Dobré vybojovaly ve finálovém turnaji 17. ročníku Českého poháru bronzové medaile.

Během celého roku se ve vyřazovacích bojích utkávaly týmy ze všech soutěží výkonnostního i vrcholového stolního tenisu. Smyslem pohárové soutěže je možnost utkat se se soupeři, kteří hrají třeba o dvě třídy vyšší soutěž a zároveň předvést divákům vrcholný stolní tenis po celé republice.

Závěrečný turnaj čtyř nejlepších družstev mužů a žen, které prošly vítězně všemi stupni soutěže, se hrál ve sportovní hale ve východočeském Broumově. Sešla se zde téměř kompletní špička stolního tenisu z nejvyšších republikových soutěží.

Favoritky nezaváhaly

Pro tým SK Dobré byla už jen samotná účast obrovským úspěchem. Kompletní kádr Lazarčíková, Ulrychová, Macurová odjížděl s úkolem pokusit se o zisk bronzových medailí. Bylo jasné, že v semifinále proti špičkovým extraligovým týmům nebude mít mnoho šancí. Utkání o třetí místo s předpokládaným soupeřem Unionem Plzeň ale mělo být o něčem jiném.

Vše se odvíjelo podle předpokladů. Los Dobrému určil za semifinálového soupeře MSK Břeclav, který nastoupil v kompletní sestavě profesionálních hráček s Číňankou Mai a reprezentantkami Weberovou a Ukrajinkou Stachovou. Pouze Simona Lazarčíková dokázala vzdorovat Stachové a prohrála až v koncovce pátého setu. Výhrou favorita 5:0 skončilo i druhé semifinále mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Plzní. Ve finále pak překvapivě dominovaly hráčky Břeclavi, hlavně díky čínské hráčce Mai, která porazila českou jedničku Štrbíkovou i šestku Harabaszovou.

Nepovedený začátek

Utkání o bronz SK Dobré - Union Plzeň nezačal tým z Rychnovska nejlépe. Vstoupil do něho smolnou prohrou Andrei Macurové s Vakovou (14:16 v pátém setu). Macurová vedla 2:0 na sety, ale pak si nedovedla poradit s blokovou obranou soupeřky. Ve vyrovnaném pátém setu obě hráčky promarnily několik mečbolů, ale štěstí se nakonec usmálo na Vakovou. A když ani Hana Ulrychová nedokázala po prvním vyhraném setu úspěšně vzdorovat soupeřově jedničce Kirchmanové, prohrávalo Dobré - 0:2. Snížení zajistila jednoznačným vítězstvím nad Pintovou spolehlivá Simona Lazarčíková. V dalším zápase Macurová nedokázala dotáhnout do vítězného konce vedení nad Kirchmanovou, a tak to znovu bylo o dva body – 1:3. Lazarčíková znovu snížila vítězstvím nad Vakovou a bylo jasné, že zápas na vedlejším stole mezi Ulrychovou a Pintovou bude rozhodovat o celkovém výsledku. Ulrychová dřela, doslova si vybojovala pátý set, ale v něm se jí od počátku nedařilo. Opět se ukázalo, že ve stolním tenise je všechno možné a že bojovat se vyplatí za každého stavu. Postupně prohrávala 2:9, pak ještě 7:10. Srovnala, ale Pintová měla další mečboly za stavu 10:11 a 11:12. Pak se k první možnosti ukončit zápas dostala Ulrychová. Vedení 13:12 ale neproměnila. Následoval šestý mečbol Pintové za stavu 13:14. Ulrychová opět odvážným útokem srovnala. Následně si vybojovala druhý mečbol, který dokázala proměnit! V průběhu tohoto dlouhého dramatického zápasu na druhém stole Lazarčíková smetla Kirchmanovou a tak vítězství Ulrychové znamenalo poprvé v utkání průběžné vedení Dobrého - 4:3.

Rozhodly až závěrečné dvouhry

O majitelkách bronzových medailí musely rozhodnout až závěrečné dvouhry. Výhrou povzbuzená Ulrychová nepovolila zkušené Vakové ani set, a tak se mohla společně se spoluhráčkami radovat ze skvělého úspěchu. Nic na tom už nemohla změnit ani prohra Macurové s Pintovou.

 

 

Konečné pořadí Českého poháru ženských družstev:

1. MSK Břeclav (Mai, Weberová, Stachová, trenér Hybner)

2. SK Frýdlant n. O. (Štrbíková, Harabaszová, Horáková, trenérka Hrachová)

3. SK Dobré (Lazarčíková, Ulrychová, Macurová, trenér Šplíchal)

4. Union Plzeň (Kirchmanová, Vaková, hrající trenérka Pintová)