Na vyhlášeném turnaji bylo něco kolem 900 lidí! Želízko v ohni měla rychnovská Panda v populárním turnaji dvojic do 10 let. Vašek Kroulík spolu s Danem Krautschneiderem hráli po celé dva dny krásné šachy. Až do 6. kola se kluci drželi na stupních vítězů Nakonec jim k poháru a bronzovým medailím chyběl jediný bod z osmnácti možných.

Vašek na první šachovnici získal pět bodů z devíti partií, Dan na dvojce posbíral 6½ bodu z devíti. Škoda, ale nedá se nic dělat, konkurence je obrovská a třeba Beskydská šachová škola složila osm týmů.

Rychnováci měli v turnaji tři dvojice. Pandu B tvořili Štěpán Kroulík (5/9) a Ondřej Banas (4/9). Panda C hrála ve složení Jan Snopek (3/9) a Vojtěch Dvořák (4/9). Již za rok bude Panda na pohár určitě útočit znovu, úderným duem budou bratři Kroulíkové. Mistrovství ČR družstev starších žáků hrálo poté 72 týmů a zlaté medaile získali opět hráči BŠŠ Frýdek-Místek, kteří vyhráli všech devět zápasů. Družstvo Pandy vedené kapitánem Martinem Buločkinem skončilo v první polovině tabulky.

Porazilo Bohemians Praha B 6:0, Gambit Jihlavu 5½ : ½, ŠK Zlín 5:1 a ŠK Svitavy 5:1. Remízu 3:3 si připsalo s družstvem OAZA Praha a ŠK Turnov. Prohry přišly s týmem z Říčan 1:5, Unichess Praha 1:5 a Polabiny Pardubice B 2½ : 3½. V rychnovském týmu zářil na první šachovnici Josef Cibulka (jediný host z Hronova), který porazil sedm soupeřů a s jedním remizoval. Bilance 7-1-0 je úžasná. Dobře si Panda vedla na posledních dvou šachovnicích, kde je veledůležité sbírat body.

Elen Hetfleischová i Jan Koblic získali shodně šest bodů z devíti partií. Na druhé šachovnici se snažil Pavel Kačírek s bilancí 3-3-3, trojkou týmu byl Michal Dušánek (3-2-4) a čtyřkou Pavel Kumpošt (3-1-5).   (pk)