Legendární dostih bude vrcholem Víkendového festivalu, který se na pardubickém závodišti uskuteční 12. a 13. října. Velká pardubická se představí s novým titulárním partnerem, kterým je Slavia pojišťovna, a pod záštitou Ministerstva zemědělství. Dotace dostihu činí pět milionů korun.

Stále snadějí

Po dohlášení tří koní v dodatečném termínu nemusí být počet účastníků ještě konečný. „Je šance, že se k nim ještě přidají dva zahraniční účastníci z Velké Británie,“ řekl Petr Kvaš, místopředseda představenstva Dostihového spolku.

Definitivně jasno bude tento pátek v poledne, kdy dojde k uzávěrce startovní listiny a losování čísel. „Naděje existuje. Ještě jednáme a snažíme se udělat takové podmínky, aby přijeli,“ uvedl nový výkonný ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Na závodišti finišují přípravy. „Řeší se otázky ustájení, přípravy tribun a samozřejmě i parkování. Čekáme velký počet návštěvníků. Zaznamenali jsme velký zájem o místa na tribunách, kde je takřka vyprodáno,“ doplnil za Dostihový spolek Müller.

Talent a jeho návrat

Po dodatečných přihláškách figurují mezi startujícími i Player, Beau Rochelais a Talent. Posledně jmenovaný vyhrál závěrečnou kvalifikaci v září, když se vrátil po téměř rok a půl trvající zdravotní pauze. Premiérový strat proměnil ve vítězství a chystá se na Velkou pardubickou.

„Vzhledem k jeho zdravotním problémům v tréninku improvizujeme. Nyní je fit, ale stojí to hodně úsilí, snažíme se to dělat jinak,“ prozradila včera trenérka Hana Kabelková.

Osmiletý ryzák Talent bude do dostihu připraven. „Minulý týden ještě ztratil podkovu, kolega ze stáje u něj spal, ale vše dopadlo dobře,“ dodala Kabelková s tím, že v sedle se objeví irský jezdec Leighton Aspell, jenž už se v Pardubicích představil.

Na startu z důvodu zranění tentokrát nebude vítěz z roku 2017 No Time To Lose nebo loni druhý Hegnus.