Dvě zlaté medaile vybojovala na MČR dorostu ve stolním tenisu v Havířově Zdena Blašková z SK Dobré, která potvrdila úlohu největší favoritky.

Zdena Blašková, nasazená jednička, na úvod bez ztráty setu porazila Rebeku Žižkovskou (SKST Hodonín) a ve druhém kole vyhrála 4:1 nad Annou Klempererovou (Sokol Hradec Králové). Ve čtvrtfinále stejným poměrem přehrála také Lindu Záděrovou (MS Brno) a až v semifinále musela absolvovat víc setů než pět. Proti spoluhráčce z reprezentace a deblové partnerce Anežce Ilčíkové (SKST Hodonín) se jí podařilo zajistit finále turnaje až po sedmisetové bitvě. V něm nastoupila proti druhé nasazené Anně Matějovské (SKST Vlašim).

„Od počátku zápasu si šla zkušeně za vítězstvím. Pouze ve třetím setu přenechala více iniciativy soupeřce, ale okamžitě zareagovala a další dva už byly opět její záležitostí. Stala se tak vítězkou dvouhry dorostenek a obhájila titul z roku 2017. Společně s Anežkou Ilčíkovou procházela Zdena s jasnou převahou jednotlivými koly soutěže čtyřhry dorostenek a obhájila tak i druhý loňský titul,“ řekl Jan Rozínek, předseda SK Dobré.

Mezi 40 nominovanými nejlepšími českými dorostenkami se představila rovněž Eliška Koďousková - 29. hráčka českého žebříčku této kategorie. Doberská hráčka, věkem stále ještě starší žákyně, musela ve dvouhře nejprve absolvovat kvalifikaci o postup do hlavní soutěže. Výhra 3:0 nad Bayerovou (Pardubice) ji zajistila účast ve vyřazovací části. Tu hrálo už pouze 32 hráček a vítězku čekal titul Mistra ČR pro rok 2018. Eliška bohužel neměla zrovna štěstí na los, když hned v prvním kole narazila na nasazenou dvojku a pozdější finalistku Annu Matějovskou (SKST Vlašim). Prohrála 0:4 a obsadila konečné 25. - 32. místo.

Druhého ročníku krosového Jarního půlmaratonu se zúčastnilo tři sta závodníků všech věkových kategorií.
Jarní půlmaraton ovládl Miřejovský

Výsledky MČR

Dvouhra dorostenek

Čtvrtfinále: Zdena Blašková (SK Dobré) – Linda Záděrová (TTC MS Brno) 4:1 (8, -12, 8, 3, 4), Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) – Tereza Jirásková (Sokol PP Hradec Králové 2) 4:1 (-9, 5, 11, 2, 4), Gabriela Štěpánová (SKST Baník Havířov) – Terezie Sazimová (Sokol PP Hradec Králové 2) 4:1 (2, 9, 5, -8, 7), Anna Matějovská (SKST Vlašim) – Klára Ševčíková (SKST Hodonín) 4:0 (5,5,4,4); semifinále: Zdena Blašková – Anežka Ilčíková 4:3 (9, 8, 7, -2, -9, -9, 7), Anna Matějovská – Gabriela Štěpánová 4:2 (-2, 10, -7, 7, 5, 9); finále: Zdena Blašková – Anna Matějovská 4:1 (10, 6, -7, 6, 4).

Čtyřhra dorostenek

Semifinále: Anežka Ilčíková (SKST Hodonín), Zdena Blašková (SK Dobré) – Tereza Jirásková, Terezie Sazimová (Sokol PP Hradec Králové 2) 3:1 (-7, 9, 12, 8), Anna Stránská (ST Euromaster Kolín), Linda Záděrová (TTC MS Brno) – Klára Ševčíková (SKST Hodonín), Michaela Viktorínová (KST Zlín) 3:0 (9, 9, 10); finále: Anežka Ilčíková, Zdena Blašková – Anna Stránská, Linda Záděrová 3:0 (12, 4, 5).   (dr, jr)