Závod dlouhý třináct kilometrů s převýšením 785 metrů patří mezi nejnáročnější běhy zařazené do Saucony Českého poháru v běhu do vrchu. Nejrychlejší ženou byla Lucie Lautenbachová závodící za Atletiku Albrechtice, která nejvyšší vrchol Orlických hor zdolala za hodinu deset minut a 34 vteřin.

Vítězkou Malého běhu do vrchu se stala Hana Jirásková z Iscarex Česká Třebová (28:07 min.). Nejstaršímu účastníkovi Otakaru Svatošovi patří v čtyřiasedmdesáti letech velký obdiv. Velkou Deštnou zdolal za 2:11:28 hodiny. Závodníkem s nejrychlejším časem z pořádajícího oddílu Ski Skuhrov nad Bělou byl Oldřich Schejbal s časem 1:01:55 hodiny.

Navzdory velmi chladnému počasí se na start závodu postavilo třiasedmdesát vytrvalců, kterým se na vrcholu naskytl nádherný pohled na panorama Orlických hor. Pro všechny zúčastněné byl připraven pravý závodnický čaj a ryze domácí švestkové buchty v obdivuhodném počtu tří stovek.
Součástí doprovodného programu běhu byla i nervy drásající free ride show jezdců na jednokolkách - Tomáše Kinzla Radka Šmejdíře.
Závod na Velkou Deštnou je součástí Frii Iscarex cupu 2008. Pořádající oddíl Ski Skuhrov děkuje všem dobrolníkům a sponzorům za podporu v čele s generálním partnerem firmou Grund.

(dop)

více čtěte ve středečníém vydání Rychnovského deníku 17. září