V 19. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích získali ve svých kategoriích plný počet 420 bodů choceňský Josef Siegel a Táňa Metelková z Týniště nad Orlicí. Oba vytrvalci se radovali z prvenství i v absolutním pořadí běžeckého seriálu, který pořádal hradecký oddíl TJ Liga 100 pod záštitou krajských hejtmanů a s podporou Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Letošní ročník zahrnoval 39 závodů na tratích od 7 km až po maraton (42,195 km).

Konečné pořadí – muži do 34 let: 1. Brýdl (SK Nové Město nad Met.) 164 bodů/9 závodů, 2. Janeš (OMT Pardubice) 130/7, 3. Kratochvíl (Hvězda Pardubice) 124/9.

Muži do 39 let: 1. Ulich (M&T Nové Město nad Met.) 354/19, 2. Bielčik (Lichkov) 236/15, 3. Musil (Hlinsko) 186/10.

Muži do 44 let: 1. Ožana (TJ Nové Město na Mor.) 274/16, 2. Pleskot (Rychnov n. K.) 232/13, 3. Hynek (SK Nové Město nad Met.) 216/19.

Muži do 49 let: 1. Siegel (AC Choceň) 420/21, 2. Vanta (Dobruška) 319/21, 3. Šubert (LTC Hradec) 246/14.

Muži do 54 let: 1. Menšík (Jablonec nad Nisou) 304/18, 2. Krejčí-Kapara (240/21), 3. Bajer (oba Café Bajer Pardubice) 234/21.

Muži do 59 let: 1. Bubeníček (Skuhrov n. B.) 388/21, 2. Javůrek (Horní Maršov) 368/20, 3. Trejbal (Mladá Boleslav) 338/21.

Muži do 64 let: 1. Groh (Vrchlabí) 282/15, 2. Linhart (Náchod) 265/19, 3. Skopal (Jitro Hradec) 202/11.

Muži do 69 let: 1. Jelínek (Hvězda Pardubice) 412/21, 2. Vorel (Slatiňany) 356/21, 3. Marek (Hronov) 336/19.

Muži do 74 let: 1. Jarkovský (Mostek) 388/21, 2. Libra (LBC Nové Město nad Met.) 300/15, 3. Culka (Liga 100 Kostelec n. O.) 202/12.

Muži do 75 let a starší: 1.Bém(Liberec) 254/13, 2. Soukup (TJ Liga 100 Hradec Králové) 178/10, 3. Kadlec (LTC Hradec Králové) 164/9.

Ženy do 34 let: 1. Škodová (TJ Maratonstav Úpice) 317/18, 2. Kollertová (JK Nové Město nad Metují) 296/21, 3. Kozáková (Hvězda SKP Pardubice) 150/10.

Ženy do 44 let: 1. Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 420/21, 2. Siegelová (AC Choceň) 296/21, 3. Báčová (TJ Svitavy) 186/10.

Ženy do 45 let a starší: 1. Jelínková (Hvězda Pardubice) 249/15, 2. Paulů (TJ Marat. Úpice) 200/10, 3. Vacková (SK Hronov) 125/7.

Absolutní pořadí – muži: 1. Siegel 174/21, 2. Ulich 119/15, 3. Brýdl 86/9. Ženy: 1. Metelková 248/21, 2. Škodová 157/18, 3. Kollerová 98/16.