S ohledem na změnu lokality organizátoři pracovali v týdnu na finalizaci závodních tras i kyvadlové dopravy tak, aby veškeré zmíněné služby byly pro závodníky co nejkomfortnější. Délky všech závodních tras zůstaly ale stejné. O všech organizačních záležitostech jsou závodníci informováni na webu www.ski-tour.cz a na sociálních sítích SkiTour. Pořadatelé mají s organizací Orlického maratonu v lokalitě Šerlichu bohaté zkušenosti, naposledy se závod tímto směrem přesouval v letech 2018 a 2020.

Orlický maraton v Orlických horách.Orlický maraton v Orlických horách.Zdroj: pořadateléParkoviště na horském sedle Šerlich je v době konání akce pro veřejnost zcela uzavřeno. K uzavření došlo o půlnoci ze čtvrtka na pátek. Kyvadlová autobusová doprava do zázemí závodu bude pro závodníky zajištěna z Deštného v Orlických horách.

Jubilejní 40. Orlický maraton nabídne také firemní závody štafet. Pro závodníky i diváky je připraveno komfortní zázemí na vysoké úrovni. Velký vyhřívaný stan od Skupiny ČEZ a T-Mobile nabídne příjemné prostředí pro sledování výsledků, relaxaci i zábavné vyžití v ČEZ Energy zóně. O zábavu se postará také ORLEN zóna se sportovními aktivitami. Po slavnostním vyhlášení vítězů bude v obou závodních dnech vyhodnocena tombola, do které se mohou přihlásit všichni registrovaní závodníci. Online registrace probíhaly do středy 31. ledna, registrovat se je však možné i na místě.

Orlický maraton v Orlických horách.Orlický maraton v Orlických horách.Zdroj: pořadatelé

Termíny ČEZ Skitour 2024

Horní Mísečky, Krkonoše | 13. - 14. 1. 2024
Bedřichovský Night Light Marathon, Jizerské hory | 26. - 27. 1. 2024
Orlický maraton, horské sedlo Šerlich| 3. - 4. 2. 2024
ČEZ Jizerská 50 | 8. - 11. 2. 2024
JeLyMan, Jeseníky | 24. - 25. 2. 2024
Bieg Piastów, Jakuszyce | 1. - 3. 3. 2024
Harrachov, Krkonoše | 8. - 9. 3. 2024

Z tiskové zprávy