Soupeřem Rychnovských, kteří dominovali základní části nejvyšší regionální soutěže bude v konečném pořadí druhá Chrudim. Rozdíl mezi oběma celky činil na konci dlouhodobé části pouhé dva body.

Jaké jsou tedy šance Rychnova? Na jeho straně je výhoda domácího prostředí ve druhém utkání finálové série. Tu využil v semifinálové sérii proti České Třebové. Po prohře o bod na palubovce soupeře si rozhodující zápas před vlastním publikem pohlídal.

Nadcházející finálový soupeř pro utkání play off stihl posílit. Disponuje hráči s ligovými zkušenostmi a oproti základní části se viditelně zlepšil. Síla Chrudimi je především v podkošových hráčích. Naopak Rychnovu bede citelně chybět zraněný Beran a zřejmě nenastoupí ani Pražák.

Lze očekávat, že obě finálová střetnutí budou vyrovnaná a dramatická. Definitivní rozhodnutí padne až ve druhém duelu v hale Romana Šebrleho v Rychnově. Pro hráče Spartaku bude nesmírně důležitá podpora publika.

Rychnovští basketbalisté doufají, že si cestu do rychnovské haly najde v neděli dopoledne co nejvíce sportovních fanoušků, kteří by místnímu celku pomohli učinit poslední krok k návratu do třetí ligy. Druhé semifinálové utkání začíná v 10 hodin.