Šumperk – Rychnov 101:59

V šumperské hale si Rychnovští prožili hotové peklo. Místní fanoušci vytvořili vynikající kulisu, ve které nebylo slyšel vlastního slova. Možná i to byl jeden z faktů, proč hosté po pěti minutách prohrávali vysoko 3:17. Navíc se hostům zranil nejlepší střelec Jan Pantůček (kotník) a bude v příštím dvojzápasu chybět. Do konce úvodní desetiminutovky Šumperk nasázel 33 bodů! Měl vynikající přechod do protiútoku a téměř neomylnou střelbu z dálky. Navíc hráči Spartaku často chybovali – v nájezdech a následných nepřesných střelách zpoza tříbodové čáry i v obranných doskocích. Domácí pomohlo osm trojek a tak v poločase svítilo na tabuli z pohledu hostů hrozivé skóre 60:31. Ve třetí části Šumperk dal šanci druhé pětce a hosté stlačili náskok rozjetého soupeře alespoň pod dvacet bodů. V závěrečné části rychnovský Spartak odpadl i v útoku a odvezl si ze severní Moravy krutou lekci v bojovnosti, rychlosti a obraně. K debaklu přispěly, jinak v poslední době slušné, nepřesné trestné hody. Rychnov jich proměnil pouhých 40 procent.

TJ Šumperk – BC Spartak Rychnov n. K. 101:59 (33:15, 60:31, 79:48). Body: Čermák 15, Jakub Hemr 12, Zábraha 8, Vítek Hemr 7, Sommer 5, Beran 5, Mantlík 4, Jan Pantůček 3. Trestné hody: 28/11 (39%). Trojky: 2.

Svitavy – Rychnov 78:60

Vzájemným soubojům tradičních soupeřů v posledních letech vládl Rychnov. Po pět let neodešel z tohoto duelu jinak než vítězně. Vloni byly Svitavy snadným soustem. Letos rok je ale situace jiná. Svitavské družstvo se posílilo hráči z Pardubic a hned je v čele soutěže. Dokonce aspiruje na postup do druhé nejvyšší soutěže. Kvůli množství zraněných musel Rychnov sáhnout do svého B-týmu pro Iva Rozehnala. Držet krok s lídrem soutěže dokázal Rychnov jen chvíli. Pak se „rozvášnili“ domácí střelci a zejména z dálky pořádně vyprášili hostům kožich. Trefili hned čtyři trojky v rozmezí pouhých sedmi minut hry. Svitavští nastříleli 16 bodů v řadě a určili tím celý vývoj zápasu. Ve druhé čtvrtině se Spartak zlepšit a 27 body vystoupit ze stínu mizerných střeleckých výkonů. V obraně se ale opět nepředvedl a tak ztrátu nijak nezmenšil. Ovšem po přestávce se karta začala obracet. Aktivní Spartak pomalu snižoval až na rozdíl devíti bodů, který držel ještě pět minut před koncem. Pak ale Rychnovští „vyrobili“ množství nevynucených chyb a ztratili přesnost v koncovce.

Šanci Spartaku na záchranu ve II. lize snižuje řada zraněných hráčů. Pouze velké štěstí podpořené minimálně pěti výhrami ze závěrečných šesti zápasů by mohlo přinést Rychnovu spásu.

Basketbal Svitavy – BC Spartak Rychnov n. K. 78:60 (24:8, 49:35, 60:50). Body: Čermák 14, Ondra Hemr 13, Jakub Hemr 10, Zábraha 8, Rozehnal 6, Beran 4, Vítek Hemr 3, Sommer 2. Trestné hody: 15/10 (67%). Trojky: 4.
Další výsledky: Tesla Pardubice – USK Praha B 76:66, TJ Žďár n. S. – Slovan Bohnice 78:65, Basketbal Svitavy – Sokol Hradec Králové 76:67, ČEZ Nymburk B – BSK Jičín 106:79, Bohemia Poděbrady – Slavia TU Liberec 83:54, TJ Žďár n. S. – USK Praha B 92:70, Tesla Pardubice – Slovan Bohnice 76:75, TJ Šumperk – Sokol Hradec Králové 67:79, Bohemia Poděbrady – BSK Jičín 59:77, ČEZ Nymburk B – Slavia TU Liberec 77:72.