Levhartice Chomutov - BK Loko Trutnov 78:56 (26:17, 54:28, 63:40).

Body: Rokošová 16, Krejzová 13, Kučerová 11, Kadlecová 10, Vorlová 9, Bartoňová 7, Merhautová 5, Ceralová 3, Eisnerová a Čmejrková 2 - Rylichová 15, Hrabětová 9, Finková, Skutilová a Ježková 6, Králová a Šmahelová 3, M. Potočková, Hajnová a Šípová 2. Rozhodčí: Vávrová. Fauly: 23:19. Trestné hody: 16/13 - 21/13. Doskoky: 42:44. Trojky: 7:3. Hráno bez diváků.

V říjnu minulého roku prohrály trutnovské basketbalistky doma s Chomutovem rozdílem pětadvaceti bodů, ačkoliv jim patřila úvodní čtvrtina, kterou dokázaly vyhrát 23:19.

Vrchlabští hokejisté dokázali vyhrát na ledě Vsetína 4:2, když se o dvě branky postaral Jiří Hozák.
Vsetínská tvrz padla. Historicky první vzájemný duel zvládlo úspěšně Vrchlabí

Odveta na začátku ledna byla jiná. Oslabené Východočešky start do utkání vůbec nezvládly a soupeř jim brzy odskočil. Po šesti minutách sice svítil na ukazateli skóre stav 12:10, pak se ale domácí hráčky rozstřílely a hlavně ve druhé desetiminutovce Lokomotivě výrazně odskočily.

Poločasový stav 54:28 nevěstil nic dobrého, druhá půle ale byla od obou soupeřů zcela jiná. Obě zbylé čtvrtiny vyhrála na body trutnovská parta, na výsledku se však zase tolik nezměnilo.

Duel v Chomutově byl pro svěřenkyně kouče Michala Martiška speciální v tom, že z něho hráčky neodjely domů, ale v místě zápasu přespí. Brzy ráno pak naberou směr hlavní město republiky, jelikož je od 11 hodin čeká souboj s úspěšným účastníkem Euroligy USK Praha.

Ohlasy trenérů

Tomáš Eisner, Levhartice Chomutov: Jsem velmi rád za vítězství, už jsme ho potřebovali. Pvní poločas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Měli jsme rychlý přechod dopředu, dobře jsme zakončovali, půjčovali si míč z ruky. Dali jsme nadstandardních 54 bodů. Tam se zrodilo naše vítězství. Byl to jeden z našich nejlepších poločasů v lize. Druhý poločas bohužel vypadal tak, že zápas chceme jen dohrát. Dali jsme prostor všem hráčkám, ale udělali jsme mnoho ztrát. Pro Trutnov je určitě velká rána, že mu scházejí Kozumplíková a Kanaďanka Wilson.

Michal Martišek, BK Loko Trutnov: O naší porážce rozhodl úsek na konci první a v průběhu druhé čtvrtiny, kdy jsme během osmi minut prohrávali o dvacet a více bodů. Domácí tým hrál v té době velice dobře. My jsme zkoušeli bránit osobně, zónově i kombinovaně, ale vyhrál důraz a větší nasazení domácích hráček. Tam se zápas zlomil. V tu dobu to vypadalo, že hraje tým žen proti patnáctiletým holkám. Neustáli jsme žádný fyzický souboj, všude jsme byli pozdě, brali nám míče z rukou. Takhle se v nejvyšší soutěži takto důležitý zápas vyhrávat nedá.